Zavrieť

Porady

Ake odvody platí zamestnavatel za zamestnanca na PN-ke?

Dobrý deň! Chcela by som vediet, ake odvody plati zamestnavatel za zamestnanca pocas PN-ky, konkretne ma zaujima ci nieco za neho odvadza po prvych 10- tich dnoch a ako je to s tehotnou zenou, ktora nastupi do prace na zmluvu, a kratko nato pojde na PN, BERIE SA obdobie marodky do obdobia nemoc. poistenia, ktore sa pocita pri naroku na materske? Chcem sa tiez opytat, som tehotna a termin porodu mam v oktobri 2014, Od decembra 2012 som nezamestnana, predtym som pracovala 6 rokov vkuse na pracovnu zmluvu, teraz pracujem len 2 tyzdne na dohodu, mam narok na materske alebo rodicovsky prispevok a odkedy?Dakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Počas PN-ky neplatí zamestnávatel žiadne odvody. Pre vznik nároku na materské potrebuješ 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch.
    Ak chceš byť evidovaná na UP a súčasne pracovať na dohodu obmedzenú príjmom, materské z nej bude nižšie ako rodičovský príspevok, aj keby si mala splnenú podmienku 270 dní nem.poistenia. Tvoj predchádzajúci pracovný pomer na výšku materského nebude mať žiadny vplyv.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    prečo si nepreštuduješ najprv príspevky na Porade a potom sa opýtaš????
    tvoja otázka je priam špekulácia, alebo sa mýlim?
    elena 24 ak nechces poradit tak ta do toho nic clovek sa normalne chce poradit ak je to podla teba spekulacia tak potom je u teba asi kazdy spekulant kto chce poznat svoje prava

    Ake odvody platí zamestnavatel za zamestnanca na PN-ke?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.