Zavrieť

Porady

ŽIVNOSŤ a PN

Dobrý deň,

som zamestnanec a zároveň SZČO. Vzdľadom na nízke príjmy zo SZČO platím odvody len ako zamestnanec. Chcem sa opýtať, či počas PN môžem podpisovať dokumenty súvisiace so živnosťou (napr. podpisovanie faktúr). Ak nie, môžem na to splnomocniť napr. manželku ?


Ďakujem

Yano
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Yano
    Dobrý deň,

    som zamestnanec a zároveň SZČO. Vzdľadom na nízke príjmy zo SZČO platím odvody len ako zamestnanec. Chcem sa opýtať, či počas PN môžem podpisovať dokumenty súvisiace so živnosťou (napr. podpisovanie faktúr). Ak nie, môžem na to splnomocniť napr. manželku ?


    Ďakujem

    Yano
    Dokumenty môžeš podpisovať aj počas PN.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Yano
    Dobrý deň,

    som zamestnanec a zároveň SZČO. Vzdľadom na nízke príjmy zo SZČO platím odvody len ako zamestnanec. Chcem sa opýtať, či počas PN môžem podpisovať dokumenty súvisiace so živnosťou (napr. podpisovanie faktúr). Ak nie, môžem na to splnomocniť napr. manželku ?


    Ďakujem

    Yano
    Samozrejme.

    litu je offline (nepripojený) litu

    litu
    Môžem zrušiť živnosť počas PN???
    Od decembra som na PN s urazom a vyzera to tak ze budem do septembra. Príjem nemám ani odvody neplatím. 2 dni pred úrazom sme mali zaregistrovanu sro, som konatelka, ale nie som prihlasena na zdravotnu ani SP. Pôvodne som chcela živnosť zrušiť ku 31.12.2005 a od 01/2006 byt zamestnancom svojej sro . No uraz mi v tom zabranil a som zatial evidovana len ako szco. Kedze nemam ziadne prijmy a vydavky ako szco, chcela som si zrusit podnikatelsky ucet aby som im neplatila poplatky. Bude mi SP vypalcat PN po zruseni zivnosti???

    mamo je offline (nepripojený) mamo

    mamo
    Aké číslo kodu je treba napísať na Hromadné oznámenie pre ZP ak sa jedná o SZČO ktorá je na PN-ke.
    Ďakujem

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    mamo
    Aké číslo kodu je treba napísať na Hromadné oznámenie pre ZP ak sa jedná o SZČO ktorá je na PN-ke.
    Ďakujem
    Príspevky k PN SZČO :
    http://www.porada.sk/showthread.php?...E1ceneschop%2A

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.