Zavrieť

Porady

Kontrolný výkaz DPH-SPP-dobropis

Aké čísla faktúr/faktúry/ zadať v C2 v stĺpci 3 ak mám dobropis od SPP, majú to byť všetky čísla faktúr týkajúce sa obdobia za ktoré sa zúčtováva?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pebbles je offline (nepripojený) Pebbles

    Pebbles
    ak sa dobropis týka viacerých faktúr, tak sa uvádza číslo poslednej pôvodnej faktúry
    geroj22 a čo ak samotný dobropis je vyššej sume ako ta posledná faktúra?

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Uvádza sa číslo poslednej faktúry - viď usmernenie strana 2 dole
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    geroj22 ale SPP neuvádza číslo faktúry ku ktorému sa viaže dobropis, takže z toho mi vychádza že tam bude 0......
    kn-alka vo vyúčtovaní máš spísané aj faktúry preddavkov, ja som do KV dala číslo poslednej faktúry
    kuravesele ja som tiež dala 0
      zbaliť

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    ak na doklade od dodávateľa nie je uvedené pôvodné číslo faktúry ja by som to radšej tiež nechala prázdne. Bez toho KV prejde.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kn-alka uvádza sa číslo poslednej faktúry - je na to usmernenie
    hena22 nesúhlasím, SPP nedáva množstevnú zľavu. A vlastná tvorba narazí na to, že dodávateľ si to v KV dá inak a chyba je na svete
    Nooorika neprejde, je to povinné
    hena22 prečítaj si ešte raz to usmernenie. Pokiaľ dodávateľ neuvedie odvolávku na pôvodný doklad, je to chybne vystavené ale do KV uvádzaš 0. Ja som mala dobropis za EE 2013 (prišiel neskoro a aj vystavený bol v roku 2014, dátum dodania 31.12.2013) a prešlo mi to bez tej odvolávky..
    geroj22 a čo usmernenie k opravným faktúram? to tvrdí niečo iné.....
    hena22 citujem z toho usmernenia: Vykázanie opravnej faktúry k faktúre na dodanie tovaru v časti C.2. kontrolného výkazu, ak na tejto faktúre
    nie je uvedené poradové číslo pôvodnej faktúry
    Ak na opravnej (vyúčtovacej) faktúre chýba poradové číslo pôvodnej faktúry, má sa za to, že táto faktúra nemá
    všetky predpísané náležitosti podľa zákona o DPH. Pokiaľ odberateľ nevie zabezpečiť, aby opravný doklad bol zo
    strany dodávateľa tovaru doplnený o poradové číslo pôvodnej faktúry, uvedie v kolónke „Poradové číslo pôvodnej
    prijatej faktúry“ v časti C.2. kontrolného výkazu údaj „0“.
    JM1968 a čo tak spýtať sa v SPP ako to dali oni?
    kuravesele SPP ti nepovie nič, volala som tam viac krát...
    JM1968 no pekne...treba prejsť k iným dodávateľom mne od nich príde vyučtovacia fa až koncom marca, tak sa už teraz teším...
      zbaliť

    Kontrolný výkaz DPH-SPP-dobropis

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.