Zavrieť

Porady

Znova povinná pracovná zdravotná služba - pre všetky firmy????????

Tam-tamy hlásia, že sa znova schyľuje k povinnej zdravotnej službe. pre všetky firmy, aj pre živnostníkov.

Naozaj si už musíme nechať po hlave skákať?
Nestačí, že budeme platiť licencie, pribúda nám práca, hlásenia, ďalšie poplatky....
Usporiadat
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Aké tam -tamy, kde si čítala?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

fb u dobrého zdroja
0 0
Chrusťa Chrusťa

Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

no áno už to schválili a malo by to začať platiť od 01.08.2014 ak to podpíše prezident.
http://spravy.pravda.sk/domace/clano...-zamestnancov/
nemám slov, opäť zvýšené náklady papierovačky a buzerácie zo strany úradníkov....dovi dopo s takým podnikateľským prostredím a zdieraním zo strany štátu
Naposledy upravil Chrusťa : 26.06.14 at 05:53
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

dohľad Vám môže robiť aj bezpečnostný technik - osobne to považujem za riadnu ch ujovinu a veru sa do toho hrnúť nebudem - nie som lekár, aj keď z praxe už čo to posúdiť dokážem
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Mne sa len páčilo ako o tom v parlamente meditovali naši páni poslanci a ako im záleží na zdraví našich zamestnancov a akí budú všetci zdraví ak budú pravidelne navštevovať lekára. Jediný čo im do toho rýpal bol Hlina a ten vykričal ako pošta platila finančnej skupine za tety poštárky a za ťažké vyfakturované milióny za papierovo vykázanú prácu sa poštárkam zdravie ani trochu nezmenilo. A vzniká aj ďalší paradox s preventívnymi prehliadkami hradenými zo ZP. A Lojza zaujímalo či zamestnanec po absolvovaní preventívky znovu zaplatí za nadštandard - teda zdravotnú prehliadku pre zamestnávateľa. A nakoniec to podľa neho dopadne tak, že Z-ca vyšetrí lekár za peniaze Z-ľa a Poisťovňa peniaze za preventívku ušetrí, lebo nikto po absolvovaní vyšetrenia pre Z-ľa na preventívku nepôjde.
Ale to všetko tu už predsa bolo. Kedysi dávno za komančov som mal oprávnenie na žeriav, VV vozík, regálový zakladač a tiež som musel pravidelne navštevovať so Zápisníkom závodnú lekárku. Tá si ma prezrela odborným pohľadom, dala štempel do Zápisníka že som schopný a pracovisko je v poriadku. A keďže som vtedy šéfoval skladu tak mám 100% istotu, že pani doktorka nikdy v sklade nebola a dokonca si myslím, že nemala ani šajnu kde vo fabrike ten sklad je. Jediné čo navštevovala bola jedáleň aj to len preto aby nehladovala.

Je to trochu od veci, ale mám stále taký pocit že tie zákony sú prijímané len na to aby kdesi vytvorili pracovné miesta alebo výdavok pre toho ktorý čosi vyrába/predáva.
Nedávno som napr. zachytil správu že autoškoly by mali mať autá s GPS kde by sa kontrolovalo či žiak absolvoval predpísané jazdy. Zase výdavok pre autoškoly. Zdôvodňuje sa to tým, že autoškoly podvádzajú a žiaci neabsolvujú toľko jázd koľko treba a o ušetrené jazdy je kurz lacnejší. A zase mám kacírsku otázku: Má autoškola licenciu na vydávanie vodičáku a vydáva ho ona ? Všetci vieme že nie a že je treba absolvovať skúšobnú jazdu s policajtami, ktorí rozhodujú či vydať alebo nie. Takže namiesto toho aby si policajti vykonávali prácu za ktorú sú platení a vyhodili každé nemehlo čo nevie jazdiť prijmeme nový systém za ťažké prachy ktorý aj tak nič nevyrieši lebo u nás sa riešenie nájde vždy. A policajti si ku kávičke a chlebíčku môžu pridať aj kremeš.
4 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

myslím, že s tým presunom peňazí z výrobnej do nevýrobnej sféry si to celkom vystihol. Len aby bolo ešte z čoho presúvať. Zvažujú už zase daň z dividend napríklad. Olebo okrem iného...
0 0
Wotan Wotan

Wotan je offline (nepripojený) Wotan

bolo by dobre, keby sa stat nestaral do zdravodneho stavu ludi... je to kazdeho sukromna vec, kedy a ci pojde na prehliadku, alebo ako sa o svoje zdravie stara... nech dohliadaju na zdravotny stav v osadach...
0 0
Chrusťa Chrusťa

Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

tu ide len o to, dohodiť kšeftíky úradníčkom, aby mohli potom štatisticky vyhodnotiť akí sú oni potrební. Narážam na RUVZ, im vôbec nejde o zdravotnú starostlivosť zamestnancov, zdravie človeka štát trápi najmenej a po ďalšie ako to už bolo povedané je to každého osobná vec, či bude chodiť na preventívku al. nie. Vidím v tom len ďalší bič na zamestnávateľov
2 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

hovno im záleží na zdraví zamestnancov, pokiaľ zdravotnú službu bude robiť nekvalifikovaný bezpečnostný technik.
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Braňo
hovno im záleží na zdraví zamestnancov, pokiaľ zdravotnú službu bude robiť nekvalifikovaný bezpečnostný technik.
osobne si myslím, že minimálne v 50% ani ku žiadnej "práci" nedôjde. Behať budú iba faktúry a platby.
3 0
Chrusťa Chrusťa

Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

tie budú behať ako prvé. veď už teraz firmy platia nemalé peniaze za kadejaké "štemple" ohľadne revízii, povolení a aj činnosť technika BOZP a OPP stojí firmu dosť
0 0
Tomi Tomi

Tomi je offline (nepripojený) Tomi

Je tam nejaké obmedzenie podľa počtu zamestnancov?
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ako obyčajne o zdravie zamestnanca v prvom rade nejde...

Poznam jednu firmu, kde povinne zdravotne prehliadky su strašiakom všetkých zamestnancov
jednoducho kto neprejde zdravotnou prehliadkou, napr. z dovodu zhoršeného sluchu
automaticky dostáva výpoved zo zamestnania (!)
A je jedno či vo firme pracuje pol roka alebo 35 rokov.
Je to len z toho dovodu aby si nemohol nárokovať chorobu z povolania a samozrejme vysudit nejaké odškodné.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Indeed
...napr. z dovodu zhoršeného sluchu
automaticky dostáva výpoved zo zamestnania (!)
A je jedno či vo firme pracuje pol roka alebo 35 rokov.
Je to len z toho dovodu aby si nemohol nárokovať chorobu z povolania a samozrejme vysudit nejaké odškodné.
Každý jeden zamestnanec by mal mať aj vstupnú prehliadku - ak je pri nej zdravotný stav v poriadku, zamestnávateľ pri žalobe škaredo narazí.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

wilma, wilma........
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

no čo, všetko je to len o odvahe bývalého zamestnanca - a mimochodom, viem, že kto chce psa byť palicu si nájde, a zamestnanci sa neradi súdia, ale treba si aj uvedomiť, že vo väčšine pracovno právnych sporov ťahá zamestnávateľ za kratší koniec. Tiež som bojovala a úspešne v dvoch prípadoch a bez právnika.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ja by som sa opýtala zdatnejších v problematike pracovná zdravotná služba, máte niekto zabezpečenú pracovnú zdravotnú službu ? Nemohol by niekto úplne heslovite napísať, čo potrebuje zamestnávateľ v jednotlivých krokoch porobiť, aby mu nehrozila pokuta ? Počula som o nejakej dokumentácii. No ani netuším aká dokumentácia sa tým myslí. Budem vďačná na každú radu, lebo zákon s toľkými stranami sa mi nechce lúskať. Vopred ďakujem.
0 0
hrava22 hrava22

hrava22 je offline (nepripojený) hrava22

Ahoj Economic. Tak sa to potvrdilo od noveho roka musi mat pracovnu zdravotnu sluzbu zabezpecenu kazdy zamestnavatel. Dokumentaciu ti musi vypracovat odborne sposobila osoba pre 1.2. BT a pre 3.4. pracovny lkear. Zalezi v akej kategorrii mas zamestnancov respektive kam ich odborne sposobila osoba podla vypracovanej dokumentacie zaradi. Rozne firmy to robia roznym sposobom, alebo ti naparia jendorazovo velku sumu za dokumentaciu. Alebo ti spravia dokumentaciu + mesacny pausal. Zalezi od poctu zamestnancov. Viem ze procare ktory robi vsetky kategorie ma ceny okolo 2 eur za zamestnanca na mesiac. Dostala som este ponuku od firmy Haspo z KE a ty mi ponukli lepsiu cenu takze zrejme sa dohodnem s nimi.

Dufam ze som pomohla.

Veselé vianoce
4 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Samozrejme pomohlo,. Veľmi pekne ďakujem,. V prvom rade ma zaujíma moja firma, kde som zamestnaná ja - robím účtovníctvo a ekonomické poradenstvo, v druhom rade pre mojich klientov, ktorí o tomto ešte ani nechyrujú.
Veselé vianoce prajem aj ja.
1 0
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

hrava22
Ahoj Economic. Tak sa to potvrdilo od noveho roka musi mat pracovnu zdravotnu sluzbu zabezpecenu kazdy zamestnavatel. Dokumentaciu ti musi vypracovat odborne sposobila osoba pre 1.2. BT a pre 3.4. pracovny lkear. Zalezi v akej kategorrii mas zamestnancov respektive kam ich odborne sposobila osoba podla vypracovanej dokumentacie zaradi. Rozne firmy to robia roznym sposobom, alebo ti naparia jendorazovo velku sumu za dokumentaciu. Alebo ti spravia dokumentaciu + mesacny pausal. Zalezi od poctu zamestnancov. Viem ze procare ktory robi vsetky kategorie ma ceny okolo 2 eur za zamestnanca na mesiac. Dostala som este ponuku od firmy Haspo z KE a ty mi ponukli lepsiu cenu takze zrejme sa dohodnem s nimi.

Dufam ze som pomohla.

Veselé vianoce
prosim kde si najdem aka skupina su zamestanci? )) Mozno blba otazka.. no ale toto som sa len pred par dnami dozvedela a uz mi je zle... :/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať