Zavrieť

Porady

Pracovná zdravotná služba pre podnikateľov

Dobrý den prajem hovorí Vám niečo pojem Pracovná zdravotná služba pre podnikateľov. Je to čosi čo má mať každy podnikateľ dodržané, len este keby som tak vedela čo to je? Prosím pomôžte mi kde by som to mohla hľadať, jediné čo som našla je výkon pracovnej zdravotnej služby zo štatistického úradu kt. hovorí o povinnej zdravotnej prehliadke zamestnanca. Ale čo to znamená pre podnikateľa k tomu som sa este nedostala.
Usporiadat
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

mertinkova Pozri príspevok
Dobrý den prajem hovorí Vám niečo pojem Pracovná zdravotná služba pre podnikateľov. Je to čosi čo má mať každy podnikateľ dodržané, len este keby som tak vedela čo to je? Prosím pomôžte mi kde by som to mohla hľadať, jediné čo som našla je výkon pracovnej zdravotnej služby zo štatistického úradu kt. hovorí o povinnej zdravotnej prehliadke zamestnanca. Ale čo to znamená pre podnikateľa k tomu som sa este nedostala.
http://www.porada.sk/t52080-firmy-si...do-milion.html
a okrem iného [SEARCH]pracovná zdravotná služba[/SEARCH]
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Ak som SZČO tiež musím mať PZS? Nemám zamestnancov.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Podľa mňa to závisí od vykonávanej činnosti.Ak svojou činn.môžeš ohroziť zdravie niekoho iného vo svojej blízkosti tak asi áno.To je zatiaľ môj výklad,ale tiež som si nie istá.
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Robím učtovnívtvo a personálistiku.Tak dúfam, že neohrozujem zdravie svojmu okoliu.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Práve som telef.rozprávala s PZS Medic.centrum v Nitre a pani ,ktorá má na starosti PZS mi na otázku či som povinná ako SZČO mať zmluvu mi odpovedala,že áno musím mať aj keď vykonávam účto,vraj musím absolvovať preventívnu prehliadku,na otázku či mi prídu skontrolovať pracovisko ak pracujem doma nevedele odpovedať,vraj som prvá kto jej takú otázku položil,ale že sa spýta ich bezpeč.tech.,takže zatiaľ som na pochybách.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
vikinka Pozri príspevok
Práve som telef.rozprávala s PZS Medic.centrum v Nitre a pani ,ktorá má na starosti PZS mi na otázku či som povinná ako SZČO mať zmluvu mi odpovedala,že áno musím mať aj keď vykonávam účto,vraj musím absolvovať preventívnu prehliadku,na otázku či mi prídu skontrolovať pracovisko ak pracujem doma nevedele odpovedať,vraj som prvá kto jej takú otázku položil,ale že sa spýta ich bezpeč.tech.,takže zatiaľ som na pochybách.

Tak a teraz si to vlastne usporiadavam .
1/ Musím opustiť svoju obvodnú doktorku nakoľko , zákon mi predpisuje ako samostatnej SZČO bez zamestnanca uzavrieť zmluvu o PZS povinne
2/ Budem patriť k inému doktorovi , ktorý o mne vie figu
3/ Budem platiť ZP doplácať lieky a pri tom mám ako občan slobodnú voľbu lekára , ale pri tom všetkom nemám ....
3/ Okrem toho , že si budem v tejto republike platiť ZP ,doplácať za lieky ešte som povinná krmiť nejakú PZS

No ale teraz som sa rozčertila .... Dobre tomu rozumiem Vikinka po tom Tvojom telefónáte na Medicinské centrum ?
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Ja preventívne prehliadky robím , ale hlavne u očiara prehliadku absolvujem pravidelne 1xročne. Ostatné podľa potreby.Ak mám napr.problémy s chrbticou alebo niečim iným idem k lekárovi. Lekár ku ktorému chodím dlhšiu dobu má predsa pozna lepšie ako keby som mal uzatvoriť zmluvu PZS. Tak fakt načo nám je slobodná voĺba lekára?
Naposledy upravil MarcelkaT : 22.10.07 at 12:39
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Zitka,vyzerá to tak,že budeme musieť kŕmiť PZS,ako si napísala,ale tiež som jej povedala,že to je pekný nezmysel,odpoveď bola "taký je zákon",okrem svojho obvod.budeš mať ďaľšieho lekára,vraj mi čo pracujeme pri PC podľa náročnosti budeme chodiť 1x ročne na prev.prehliadku.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
vikinka Pozri príspevok
Zitka,vyzerá to tak,že budeme musieť kŕmiť PZS,ako si napísala,ale tiež som jej povedala,že to je pekný nezmysel,odpoveď bola "taký je zákon",okrem svojho obvod.budeš mať ďaľšieho lekára,vraj mi čo pracujeme pri PC podľa náročnosti budeme chodiť 1x ročne na prev.prehliadku.

Však na preventívne prehliadky chodíme . Je to záležitosť zdravotníctva , určiť postup aký má byť pri preventívnej prehliadke ...konkrétne na chrbticu , čo chcú odbúrať , budeme zdravšie ? Nebudeme , budeme mať jedine prázdnejšie peňaženky a ak budeš potrebovať pomoc aj tak ju budeš zháňať po známosti ako to je teraz .
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Plne s tebou súhlasím a ver mi že momentálne mám zdvihnutý tlak ani neviem koľko z našich zákonodarcov.Ja len dúfam,že niekto bude mať iné priaznivejšie info.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Čítam... Zíram... A padla mi sánka... V termíne DPH, je to naozaj ukľudňujúca správa...
0 0
wierdo wierdo

wierdo je offline (nepripojený) wierdo

Zita5 Pozri príspevok
Tak a teraz si to vlastne usporiadavam .
1/ Musím opustiť svoju obvodnú doktorku nakoľko , zákon mi predpisuje ako samostatnej SZČO bez zamestnanca uzavrieť zmluvu o PZS povinne
2/ Budem patriť k inému doktorovi , ktorý o mne vie figu
3/ Budem platiť ZP doplácať lieky a pri tom mám ako občan slobodnú voľbu lekára , ale pri tom všetkom nemám ....
Nemas pravdu. Slobodna volba lekara Ti nadalej zostava v pripade "sukromnych" ochoreni. Napr. ak dostanes cirhozu pecene z pitia,pojdes za svojim obvodnym doktorom. Pravda - ak nepijes v pracovnom case. V takom pripade by to totiz spadalo naopak pod PZS...
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Ja som pacientom jedného medicínskeho centra pre "súkromné" ochorenia,každý rok mi robia kompletné preventívne prehliadky.Platím registračný poplatok ročne.

Robia tiež PZS - tý istý lekári mi budú ako SZČO robiť inak preventívnu prehliadku ??? a zaplatím znova??? Toto je Kocúrkovo.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

V jednej téme som to už písala, že mne bola písomne poskytnutá informácia, že
"ak nemám aktívneho zamestnanca, len jednu na rodičovskej dovolenke, tak nemusím uzatvárať zmluvu s PZS", nepísali, že ale musím ako SZČO.

Pravdepodobne nemajú jasno vo svojej náplni práce, čo im ponúkneme to budú robiť - aj SZČO - chytia sa všetkého, len aby zarobili.
0 0
wierdo wierdo

wierdo je offline (nepripojený) wierdo

Ale zo znenia zakona by hadam malo byt jasne, ci sa to tyka aj SZCO nie? Nema niekto link na tento konkretny zakon?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
wierdo Pozri príspevok
Nemas pravdu. Slobodna volba lekara Ti nadalej zostava v pripade "sukromnych" ochoreni. Napr. ak dostanes cirhozu pecene z pitia,pojdes za svojim obvodnym doktorom. Pravda - ak nepijes v pracovnom case. V takom pripade by to totiz spadalo naopak pod PZS...
wierdo ...aspoň som sa pri Tvojom príklade trošku zasmiala
Však čas ukáže , ako chápe každý tie bludné §§§§§ a teda ako to má v skutočnost byť ......uvidíme , lebo sa mi zdá , že nám toho času ani najvyšší fundovanú odpoveď nedajú .
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

wierdo Pozri príspevok
Ale zo znenia zakona by hadam malo byt jasne, ci sa to tyka aj SZCO nie? Nema niekto link na tento konkretny zakon?
Zákon č. 124/2006 Z. z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci
a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 309/2007 Z. z.
http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...24&Rocnik=2006

http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&phContent=~/Main/ArticleShow.ascx&ArtID=9736&LngID=0
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

PZS má význam v tom, že je zložená z tímu lekárov, zaoberajúcich sa pracovným lekárstvom. V prvom rade lekár navštívi firmu, spraví fizyckú obhliadku a pohovory, z čoho vlastne vytvorí analýzu jednotlivých pracovných činností a určí akú preventívnu lekársku prehliadku má zamestnanec absolvovať a ako často. Keďže by to mala byť služba "na kľúč" tieto prehliadky by mala táto firma aj zabezpečovať, tak ako to vyhovuje zákazníkovi t.j. preventívna prehliadka by nemala trvať týždeň so stratou času v čakárňach, mala by byť urobená na jednom mieste, bez čakania s prihliadnutím na prianie zákazníka - doobeda, poobede alebo v sobotu, tak aby zamestnanci alebo managment, mohol túto absolvovať v kľude, a bez stresu. Svojho lekára môže mať zamestnanec hocikde, pretože PZS zabezpečuje len preventívne prehliadky.
Nevýhodou sú ďalšie platby, .....
Výhody - objektívne určenie preventínych prehliadok - čím sa predíde následným problémom ako sú choroby z povolania a v neposlednom rade zníženie miery ohrozenia zdravia do medzí únosnosti.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Koľko máme v SR podnikateľov? koľko zamestnávateľov? a 76 inštitúcií, ktoré majú oprávnenie vykonávať PZS. Troška nepomer. Majú navštíviť pracoviská, čosi spracovať a stanoviť, kedy má kto ísť na preventívku. A ešte tie preventívky aj vykonať v kľude, na jednom mieste a bez stresu
0 0
wierdo wierdo

wierdo je offline (nepripojený) wierdo

Budu mat co robit to vsetko len vyfakturovat - nie este fyzicky vykonat.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať