Zavrieť

Porady

Danove priznanie FO

Prosím Vás o radu. SZCO si uplatnuje benzin typom 80% náklad a 20% nedanové. V danovom priznaní tých 20% uvadza na akom riadku? Na riadku 41????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    prečo v daňovom priznaní ?....V účtovníctve ako nedaňový náklad
    Kvietocek ano to mam oddelene ale ked sa robi danove priznanie tak z nakladov to mam dat von?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kvietocek ano toto mam na mysli u pravnickej osoby je tam riadok na PHM ktore su nedanove a tym padom zvysuju zaklad dane u FO mam v nakladoch PHM sumu 500 Eur a z toho je 100 eur nedanovych. Ak tomu spravne rozumiem tak do danoveho priznania dam len 400 eur? Lebo vlastne tych 100 Eur je nedanovych a po spravnosti by mi mali zvysovat zaklad dane. Spravne?
    Keby som dala do nakladov celych 500 € tak by to podla mna nebolo spravne, nakolko na PHM robim 80% pausal.
    Neviem ci tomu dobre rozumiem, necham si poradit od skusenejsich.
    tictac7 myslím, že to máš celé nejako popletené - v zadaní píšeš o FO a SZČO a zrazu tu motáš o PO. Vieš, aký je medzi nimi rozdiel? A vieš koho účtuješ a aké DP robíš? Ujasni si najskôr toto....
    Kvietocek nemotam nic a riadne si precitaj co sa pytam a potom ma kritizuj.
      zbaliť

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Pletieš si FO s PO..... v FO nedaňové výdavky v DP NIKAM neuvádzaš !!!!
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kvietocek Ked mi uctovni program berie do Vykazu ziskov a strat aj nedanove vydavky t.j. tych 100 phm mam to opravit rucne?
    Mila123 pre FO robíš výkaz ziskov a strát?????
    Kvietocek ano lebo FO robi podvojne uctovnictvo nie jednoduche (neplatca DPH)........preto sa pytam, ked mam na ucte 501 nakup PHM za cely rok 500 Eur a z toho je 100 € nedanovych tak si to rozdelim. 400€ mam na ucte 501 ako danovy naklad a zvysnych sto je tiez na ucte 501 ale ako nedanove.

    Ked si vytlacim zostavu z uctovneho programu hospodarenie za cely rok tak mam prijem a vydaj.
    V tom vydaji mi vsak pocitac zahrnuje aj tie nedanove naklady tych 100 €.

    Pri vyplnani danoveho priznania FO typ B su prijmy a vydavky zo zivnosti.
    Mám tieto vydavky ponizit o tych 100 € nedanove?

    Priklad:
    Uctovny program mi da vydavky za cely rok 1000 Eur vrátane aj tych 100 € co su nedanove.
    Nedanove vsak do danoveho priznania nedavam to znamena, ze neuvediem v danovom priznani celych 1000 ale len 900 €. Správne?

    A co sa týka výkazov tak uctovny program mi Suvahu a Vykaz ZaS tiez vyhodi s tými nedanovým 100 € mam to rucne opravit?
    kn-alka v programe si nevieš vytlačiť hospodársky výsledok účtovný a zvlášť daňový?
    Kristina27 SZČO ktorá vedie PÚ vyplňa len riadky 39 - 44 typ B, tabuľku 1 nie, len ten údaj o zaplatenom poistnom, a na r. 41 a 42 uvádzaš práve tie položky, o ktoré zvyšuješ alebo znižuješ HV, no najprv si prečítaj postupy PÚ, ako sa počíta HV, pretože program tam môže hocičo stiahnuť, ty hlavne musím tomu rozumieť, a potom sa transformáciou dostaneš k základu dane, a výkaz ziskov a strát a súvaha ti musí sedieť s HV po zdanení.
    mirhu Kam správne zadám daňové odpisy majetku - FO v PÚ ?
    Kristina27 ÚO máš zaúčtované na 551 a DO nikde neúčtuješ, o rozdiel medzi DO a ÚO upravuješ HV práve na tých riadkoch 41 a 42 v DP FO B, podotýkam, že ide len o SZČO účtujúcich v PÚ. Nezabudni potom rozpísať tie r. 41 a 42 v DP v tabuľke.
    mirhu Vyšli mi DO vyššie ako ÚO - kvôli zrušeniu registrácie DPH, takže o rozdiel znížim ZD, lebo DO sú vyššie ako ÚO, tak?
    Kristina27 DO sú vyššie ako ÚO - o rozdiel sa zisk znižuje, strata sa zvyšuje, DO sú nižšie ako ÚO - o rozdiel sa zisk zvyšuje, strata sa znižuje.
    Kristina27 HV pred zdanením je rozdiel všetkých účtov tr. 6 a tr. 5 okrem 591, 592 ..., čiže aj nedaňové výdavky, o tie potom zvýšiš zisk, resp. znížiš stratu, do výkazov ti ide rozdiel tr. 6 a tr. 5 - čiže bude tam už aj účet 591 - to je HV po zdanení daňou z príjmov, okrem nedaňových výdavkov musíš z HV pred zdanením vylúčiť aj prípadné KR úroky a prípadný preplatok RZZP 2012, ak bolo o tom účtované, lebo to je už zdanené § 43, tieto musíš od zisku odpočítať, resp. zvyšujú stratu. Ja si v exeli vždy robím transformáciu HV na základ dane a potom viem, čo mám čakať, príp. ako postupovať, príp. si nájdem aj chybu.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.