Zavrieť

Porady

DPH - kúpené PHM v ČR ???

Šéf bol na služobnej ceste v ČR, a natankoval PHM do služobného auta v ČR bank. kartou (približne 1.318,-- Kč), t.j. na bežnom účte prepočítali kurzom a stiahli nám to v SKK (približne 1.534,-- SKK). Problém je v tom, že máme blok z tankovania, kde je česká daň, a ja teraz neviem ako si uplatniť odpočítanie dane (v SKK ???). Poradí mi niekto? Vopred ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzanakalafusova
    Šéf bol na služobnej ceste v ČR, a natankoval PHM do služobného auta v ČR bank. kartou (približne 1.318,-- Kč), t.j. na bežnom účte prepočítali kurzom a stiahli nám to v SKK (približne 1.534,-- SKK). Problém je v tom, že máme blok z tankovania, kde je česká daň, a ja teraz neviem ako si uplatniť odpočítanie dane (v SKK ???). Poradí mi niekto? Vopred ďakujem za odpovede
    Ako si chceš na Slovensku uplatniť českú daň? Celé tankovanie bude daňovým nákladom,ktorý vyplatíš spolu s cesťákom.

    riki je offline (nepripojený) riki

    riki
    Dobrý deň,
    konateľ spoločnosti tankoval v ČR na kartu Euroshell phm. Prišla mi zberná faktúra za čerpanie phm, kde mám rozúčtovanú aj dph.
    Budem o tejto dph účtovať?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    riki Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    konateľ spoločnosti tankoval v ČR na kartu Euroshell phm. Prišla mi zberná faktúra za čerpanie phm, kde mám rozúčtovanú aj dph.
    Budem o tejto dph účtovať?
    Ak ste platcvami dph aj v ČR, tak budeš, ak nie ste, tak dph vstupuje do ceny PHM.

    riki je offline (nepripojený) riki

    riki
    Sme platcami dph len v SR.
    Len neviem prečo je na tej zbernej fa. vyčíslená dph v slovenských korunách.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    riki Pozri príspevok
    Sme platcami dph len v SR.
    Len neviem prečo je na tej zbernej fa. vyčíslená dph v slovenských korunách.
    Ako vieš že je slovenská? aj česi majú 19%.

    Zombor je offline (nepripojený) Zombor

    Zombor
    riki Pozri príspevok
    Sme platcami dph len v SR.
    Len neviem prečo je na tej zbernej fa. vyčíslená dph v slovenských korunách.
    Na zbernej faktúre zvykávajú prepočítavať aj DPH do meny vystavenia faktúry. Z danej faktúry si môžeš uplatniť DPH len na PHM nakúpené v SR. PHM nakúpené v ČR vstupuje v celej výške do nákladov. DPH zaplatenú v zahraničí si môžeš v zahraničí aj nárokovať späť ak splníš podmienky stanovené ich zákonom o DPH. V prípade ak ti DPH zo zahraničia vrátia, tak v deň prijatia DPH zo zahraničia to zaúčtuješ ako 221/648.

    DPH - kúpené PHM v ČR ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.