Zavrieť

Porady

Dodatočné priznanie k DPH

V 10/2013 som odviedla vyššie DPH o cca 40 EUR. Prišla som na to až teraz pri zostavovaní ÚZ. Mám podať dodatočné DP k DPH alebo jednoducho preúčtovať prevyšujúcu čiastku na 548-ku ako nedaňový náklad? Poruším tým niečo aj napriek tomu, že nepodaním dodatočného DP si neuplatním pohľadávku voči ŠR, ale naopak, ešte z nej odvediem aj daň? Ďakujem za názory a pomoc.
Naposledy upravil lara333 : 13.03.14 at 16:27
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    lara333 Ďakujem Vanessa2 , aj Pavolovi54.Aj keď sa mi do toho nechce, idem podať opravné. Viem, že takto je to "kóšer", iba som hľadala ľahšiu cestu odporu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lara333 ďakujem, Pavol54. Mne však ide skôr o to, aby som nemusela podávať dodatočné DP (načo dráždiť?), a preto uvažujem, že to budem riešiť cez 548-nedaňový náklad. Som s mojou úvahou úplne mimo?
    pavol54 myslím si že to je(bola) bežná vec to DDP, dráždenie je keď zistíš že máš vyššiu daňovú povinnosť ako si si priznala
    Tunco zákon predsa hovorí, že ak sme odviedli viac ako sme mali, nemusíme opravné podávať, tak nevidím nič zlé na tom, že by to šlo rovno do nákladov. Ale prečo nedanových?
      zbaliť

    Dodatočné priznanie k DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.