Zavrieť

Porady

Kde môžem nájsť aktuálne výkazy pre neziskové organizácie /SVB/ NO Uč?

Spoločenstvo vlastníkov bytov vedie jednoduché účtovníctvo. K daňovému priznaniu prikladá výkazy No Uč - pre neziskové organizácie. Stiahla som si výkazy zo stránky finančného riaditeľstva, pri ich vypisovaní som však zistila že rozdelenie vo výkaze o príjmoch a výdavkov - v časti výdavky sa nezhoduje s rozdelením v peňažnom denníku. Podľa vysvetliviek k výkazu sa údaje v jednotlivých riadkoch uvádzajú z príslušných stĺpcov peňažného denníka. Tak teraz neviem či mám staré výkazy a kde by som mohla nájsť aktuálne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    svojar je offline (nepripojený) svojar

    svojar
    Aktuálne sa na stránke FR treba preklikať až k tlačivu Účtovná závierka NÚJ v sústave JÚ, vzor MF SR 2013 /UZNO/ ktorej prílohou sú VoPaV a VoMaZ už bez označenia roku. Sú ako strany 2 a 3
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    IvetaH Ale zobrazuje mi len prvú stranu. Čo robím zle?
    svojar pre IvetaH - Teraz som to skúšal objavuje sa to celé. Keď sa tam preklikáš - Úvodná strana-Daňové a colné tlačivá-Katalóg vzorov tlačív- Zoznam...- až dole Úč.výk. pre NO účt v súst JÚ-Účtovbná závierka NÚJ v súst. JÚ-
    Potom sa vľavo objaví UZNO, ale kliknúť treba na ten list so zahnutým rohom vpravo. Mne to tak ide.
    luciad1 Ak by som Vás mohla poprosiť poradili by ste mi ako správne vyplniť tie výkazy? Sme male SVB, ktoré účtuje v sústave jednoduchého účtovnictva. V peňažnom denniku sme podľa nového rozdelenia výdavkov účtovali len výdavky na zásoby, služby, ostatné. V účtovnej závierke - vo výkaze príjmov a výdavkov je odlišné rozdelenie výdavkov. Ako správne vyplniť tento výkaz? A kde by ste zaúčtovali nákup uhlia? ďakujem.
    svojar Nákup uhlia, aj keď mi máme centrálne vykurovanie, by som zahrnul ako výdavky na zásoby, alebo keďže tam ešte ostala u neziskoviek prevádzková réžia tak aj tam. Zmeny nastali napr. u živnostníkov, kde sa táto prevádzková réžia práve nahrádza nákladmi na zásoby, služby a ostatné.
      zbaliť

    Kde môžem nájsť aktuálne výkazy pre neziskové organizácie /SVB/ NO Uč?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.