Zavrieť

Porady

Príjem zo zahraničia do ktorej kolonky

Ahojte, chcem sa opýtať ked zamestnanec pracoval 2 mesiace v zahraničí v ČR mal tam príjem a aj odvedenú daň. Do ktorej kolonky DP A to mám zadať, neviem či príjmy zo zahraničia vyňaté, alebo to zamedzenie dvojitého zdanenia. Ešte sa chcem spýtať, ten príjem prepočítavam kurzom ecb k 31.12. a dávam ho do príjmov na začiatku DP, ked tam má odvody ale nemá ich rozdelené na ZP a SP kde to mám zadať? a ešte ten preddavok dane čo mal v čechách sa tiež prepočítava a dáva sa do súhrnu zaplatených preddavkov do § 35? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Všetky príjmy aj z ČR, aj z SR uvádza v V. oddieli, v r. 32. Taktiež odvody sa uvádzajú v V. oddieli, rozdeľujú sa na SP a ZP. Ak nemáš rozdelené, uvádzaš ich len celkovo na r. 33. V tvojom prípade ide o vyňatie príjmov, preto ZD z príjmov z ČR uvedieš v r. 47 a odčítaš od r. 41. (teda r. 41- r.47)Ak ti vyjde na r. 47 vyššia suma ako na r. 41, uvádzaš na r. 48 nulu. Preddavok na daň zrazený v ČR sa v slovenskom DP neuvádza nikde. (možnosť vrátenia dane z ČR, ak podáš tam DP, al možno mu zamestnávateľ urobil RZD) Nezabudni v oddieli IX. uviesť osobitné záznamy, kde vyčleníš príjmy a výdavky z ČR. Kód štátu ČR je 203. Na prepočet môžeš použiť priemerný mesačný kurz, alebo priemerný štvrťročný kurz, alebo priemerný ročný kurz. Najčastejšie sa používa priemerný ročný kurz, ktorý v r. 2013 je 25,980 Kč/Euro.

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    len pre upresnenie
    odvody na akom riadku máš uvedené
    odvody na potvrdení v r. 6 sú odvodmi, ktoré platí zamestnávateľ za zamestnanca
    v r. 19, na niektorých potvrdeniach na r. 20 sú uvedené odvody, ktoré odviedol zamestnanec zo svojej mzdy
    ak by mu zamestnávateľ urobil RZ tak výsledok by bol napísaný na r. 19
    ostatatné ako napísala mondes
    reagujem na komentár - nie musíš zistiť výšku odvodov zamestnanca a až tak mu vypočítať základ dane.
    Naposledy upravil Anik : 16.03.14 at 18:08
    kahu tie odvody ak teda dobre tomu rozumiem, má ich uvedené na tlačive potvrdenia na r. 6, to znamená že mu ich nedávam do DP nakoľko to platil zamestnávateľ. v r. 19 ani 20 nemá žiadnu sumu. Čiže dobre som to pochopila, že do DP dám iba úhrn príjmov?
    Anik doplnila som Ti do príspevku

    Príjem zo zahraničia do ktorej kolonky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.