Zavrieť

Porady

Ukončenie živnosti a neuhradené pohľadávky

Ahojte, viem, že ak podnikat. subjekt ukončil k 31.12.2013 živnosť,, tak sa mu neuhradené pohľadávky pripočítavajú k ZD. Ale zaujíma ma, či je to potrebné nejako zaúčtovať, alebo v účtovníctvo urobím normálne a pohľadávky budú svietiť ako neuhradené, len v DP ich pripočítam? Alebo, aký je postup? Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Neuhradené pohľadávky nevysporiadavaš cez DP, ale priamo v účtovníctve ako nepeňažnú operáciu (cez interný doklad)
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Ďakujem, takže interným dokladom normálne zaúčtujem tie pohľadávky do POZD? A stačí jednou sumou k 31.12., alebo každú pohľadávku zvlášť ku koncu mesiaca?
    veronikasad Ja som to doteraz robila samostatne, aj som párovala úhrady v knihe pohľadávok. Ale vraj to nie je správne - vo výkaze o majetku ich vraj treba uviesť aj keď boli daňovo vysporiadané. Pohľadaj témy na Porady ...
    cacka Treba si vytlačiť neuhradené pohľadávky a záväzky a zaúčtovať cez peňažný denník v rámci uzávierkových operácií. Nič sa NEPÁRUJE! Pohľadávky aj záväzky ostanú neuhradené...
    mondes Ďakujem veľmi pekne, a cez uzávierkové operácie môžem dať jednou celkovou sumou, alebo ak mám neuhr. pohľadávky napr. 4, tak všetky osobitne?
      zbaliť

    Ukončenie živnosti a neuhradené pohľadávky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.