Zavrieť

Porady

3 tabuľky (zásoby, pohľadávk, záväzky....) v DPFO B, ktorú vypísať?

Som szčo, uplatňujem 40% paušálne výdavky. - ktorú tabuľku mám vyplniť?

A kedy sa tie tabuľky vypĺňajú, v akých prípadoch? Je to novinka a nerozumiem sa tomu.

Zásoby - kanc.materiál, čist. a hyg.potreby tam môžu ísť?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    ak máš paušálne výdavky vyplňaš
    tab. 1 b a tam máš len zásoby a pohľadávky
    1 a, vyplňaš ak vedieš DE
    1 c, vyplňaš pri prenájme

    zásoby sú napr. tovar a nie spotrebný materiál iba keby si ho mala veľa , ja neviem účtovníčka veľa papiera, šanony atď vtedy áno
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janiely ďakujem, super ....... a tie zásoby, v tom mám trošičku chaos,... čo tam všetko patrí ? aj spotrebovaný réžijný materiál ? alebo len ten, ktorý ešte nie je spotrebovaný?
    Anik spotrebovaný nemáš na zásobe tak ako ho tam chceš vykázať ?
    janiely veď o to mi šlo, ak v nejakej firme mam 100 bločkov, ako viem, ktorý materiál spotrebovala a ktorý nie.... teda čo jej vykážem do zásob v daňovom priznani ????
    Žanet tak toto zistíš jedine z inventúry skladu - zásob, Len nerozumiem tomu, že keď ideš na 40% paušál a spomínaš bločky
    janiely to sa týka potom inej firmy
    brikina Anik, vyplnam tabulku 1c, ak som FO, ktorá prenajíma nehnutelnost nezaradenú do obch. majetku? Vďaka
    veronikasad Ak uplatňuješ skutočné výdavky pri prenájme - ano
    brikina v tom prípade prosim o pomoc. Divam sa do tej tabulky a neviem, co napísat. Nájomcovia platia včas, teda nemám pohľadávku /platia mesiac vopred/. Nemám ani záväzok, všetko mám uhradené. Kúpila som do bytu televizor - to je výdavok, ale ńemám to zaradené do obch. majetku, takže to bude zásoba? či? prosím poradte
    veronikasad Televízor ti v skutočných výdavkoch asi neuzanjú - len platby za káblovú televíziu (služby)
    brikina v zmluve mám, že s nehnutelnosťou sa prenájimajú aj hnutelne veci ako je tlevizor, práčka a pod. V tom prípade /aspon podla novín sme a pravda/ je takýto výdavok danovo uznatelný. A s tou tabulečkou mi nevieš poradiť? Fakt netuším čo s ňou
    veronikasad Ak nemáš PO, ZA - nič nevyplňuješ (nulu ti pri elektronickom vyplňaní nezoberie. Televízor (http://www.porada.sk/televizor#__AUTOKW) nie je zásoba, takže zásoby (http://www.porada.sk/zasoby#__AUTOKW) budú tiež nula.
    K uplatňovaniu skutočných výdavkov pri prenájme nehnutelného majetku nezaradeného do obch.majetku, nájdeš usmernenie na stránke FS.
    Pozri aj tu
    http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...,d.bGE&cad=rja
    brikina vďaka za odkazy, ten televizor som si overila, že môžem, tak som rada. a kedže nemám PO ani ZA, tak tabulka ostane prázdna pri podaní DP. Čisto hypoteticky... ako mi môže vzniknúť záväzok či pohľadávka, ked vediem len evidenciu príjmov a výdavkov... nejako mi to nejde dokopy...
    brikina zapoji sa niekto? fakt by ma to zujimalo.... ako môže vzniknúť pohľadávka či záväzok
      zbaliť

    3 tabuľky (zásoby, pohľadávk, záväzky....) v DPFO B, ktorú vypísať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.