Zavrieť

Porady

Kontrola na DPH

žena
Pozdravujem všetkých, ktorí sa radia prostredníctvom porady.
Chcem sa opýtať, tých ktorí už mali daňovú kontrolu na DPH, čo všetko budú odomňa žiadať /samozrejme okrem dokladov,kde sa nachádza DPH a dovoz/.
Mám z toho strašný strach!!!
Čakám rýchlu odpoveď. Vlastas
Usporiadat
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Došlé faktúry (pri odvolávkach na zmluvu,chceli vidieť aj zmluvu) , vystavené faktúry (zmluvy-to isté ako pri došlých faktúrach), pokladňu, bankové výpisy, leasingové splátkové kalendáre, ak účtujete DPH z PHM tak doklady o aute v majetku firmy (možno aj knihu jázd), hlavnú knihu, denník, prehľad evidencie DPH, v prípade vývozu a dovozu mimo EU colné doklady.
Ak kontrolujú iba určité obdobie, tak stačia doklady iba za kontrolované obdobie.
0 0
anita anita

anita je offline (nepripojený) anita

účtovník, SZČO
Vlasta, držím palce. Napíš ako to dopadlo a či potrebovali aj niečo iné okrem toho čo napísala Editka. Zaujímalo by ma to, lebo kontrolu na DPH som od novelizovania zákona o DPH nemala.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Kontrola závisí od kontrolóra, moja skúsenosť. Mala som takých, ktorí na vytlačenom účte 343 odfajkali sumy DPH proti faktúram a pokl. dokladom. A aj takých, ktorí chceli vytlačené všetky účty nákladové a výnosové a študovali každú bodku na dokladoch, navyše som musela urobiť v ich prítomnosti aj aktuálnu obratovú predvahu a súvahu. Nepotešila som ťa......prajem ľudský prístup.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Ozaj, kontrola a doklady v cudzom jazyku? Myslím že to je niekde v zákone, že doklady musia byť v SJ - má s tým niekto skúsenosti? Ja mám klienta, ktorý mi predkladá zmluvy len v AJ (aj prináležiace faktúry) Ľuba
0 0
Viera Viera

Viera je offline (nepripojený) Viera

Od nás daňová kontrola požadovala preklady faktúr aj zmlúv.
Ale nemusel to byť úradne overený preklad.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Neviem či sa mi to iba zdá, ale v niektorom zákone som čítala, že daňový kontrolor môže vyžiadať preklad faktúr. Keď sme mali daňovú kontrolu napríklad preklady fa za tankovanie pohonných hmôt v zahraničí nechceli.
0 0
alica alica

alica je offline (nepripojený) alica

Nový zákon o DPH § 75 ods. (5) hovorí, že ak je fa v cudzom jazyku, je platiteľ povinný na požiadanie DÚ zabezpečiť jej preklad, týka sa to prijatých aj vyhotovených faktúr.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Je mimo oblasť môjho chápania táto problematika, keď ju dám do súvislosti s už dosť preberanou témou - či je možné dať do nákladov vzdelávanie pracovníkov. Mnohí poradcovia majú dojem, že podnikatelia nemôžu a daňové úrady si pritom veselo dávajú školiť ľudí v znalosti cudzích jazykov. Keď ich legálne školia, načo je potrebné predkladať im preklady???????????
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Ja som mal už kontrolu na DPH po vstupe do Únie. Mal som šťastie na ľudské kontrolórky. Zahraničné faktúry pozreli, no nechceli preklad ani nič. Prešlo to v pohode a to sa pokladám za začiatočníka. Takže neboj sa a držím ti palce.
0 0
valeriam valeriam

valeriam je offline (nepripojený) valeriam

Ricij, tak Vy ste jeden z prvých, čo už zažili kontrolu DPH po 1.4. Prosím, vyjadrite sa k problému bločkov, kde nie je uvedený ZD, len celková suma a vyčíslená DPH. Idú po tom kontrolóri, alebo ich to vôbec nezaujíma?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ricij, sem s tým výsledkom o pokladničných dokladoch!!!!!!!Číhame tu všetci.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Kľud, kľud. Kontrolu som mal ešte začiatkom júla. Prišli tri kočky, jedna mladá veľmi pekná. Prešli všetky doklady, medzi nimi boli aj také, ktoré nevyhovovali zákonu o DPH, ale nepovedali na to vôbec nič. Proste vôbec nič. Dostali čajíček, kávičku a vodu. A nepovedali nič. Ozaj, povedali, že som prvý, kto ich privítal s úsmevom na tvári na vrátnici. Takže dievčaká keep smiling a aj bločky vám prejdú.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Ja mám taký dojem, že ricij bude asi nejaký extrachlap, z ktorého boli na vetvy aj daňové kontrolórky a preto im stačilo keď sa na nich usmieval pri kávičke. Ale čo my staré baby./pardon....hovorím za seba/
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Rosemary za toto máš u mňa lentilku.
0 0
eviketa eviketa

eviketa je offline (nepripojený) eviketa

Sorry, na toto sa asi nebude dať odvolať pri kontorle, iba ak by sme si vždy zavolali ricijho, aby nám to prešlo.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Ja mám skôr pocit, že milé kontrolórky začiatkom júla neboli ešte vo svojej koži z tej DPH-čky. Ešte keď som volala na DÚ koncom augusta zneli odpovede - nevieme...
-------------------------------------------------
Samozrejme Ricij-ho úsmev tiež musel spraviť svoje (hi,hi)
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Mickya má dobrý pocit. Aj Micka-e posielam lentilku za poznámku pod čiarou. Napíšete mi cez SS adresy?
Naposledy upravil ricij : 15.10.04 at 10:07
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Musím pozrieť do osobného profilu,koľkože to má ricij rokov, aby som tú adresu nepísala zbytočne, keby náhodou to mohol byť aj môj syn.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

hmm, zaujímavý dátum, aspoň budeme spolu oslavovať narodeniny.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Rosemary: asi mohol.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať