Zavrieť

Porady

Nastup do prace po 52 tyzdn. PN.

Dobry den, chcem sa spytat, konatel s.r.o. teda v podstate berie sa ako zamestnanec bol od 22.03.2013 do 20.03.2014 PN ku dnu 20.03.2014 ma PN ukoncenu ale vybavuje si invalidny dochodok. Povodne som si myslela ze mu musime dat vypoved ale telefonovala som na SP a povedali mi ze treba nahlasit prerusenie poistenia a vlastne az mu uznaju invalidny dochodok potom prerusenie ukoncim. Je to tak? Lebo neviem teraz ci som tu pani pochopila.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Až po 52 týždňoch trvania DPN sa prerušuje poistenie. A prečo by ste museli dávať výpoveď, podľa akého §? Veď nastúpil do práce a môže pracovať aj pri poberaní ID.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    luckaaal Ale invalidny dochodok este nema vybaveny neviem presne kolko bude mat pokles. Dnes isiel sef k lekarke pre ukoncenie PN lebo toho 20.3. to je presne 52 tyzdnov.
    veronikasad Ak ukončil PN-ku, žiadnu prerušenie nerobíš. Nastúpi do práce, príp. môže čerpať dovolenku. Ak sa jeho zdrvotný stav nezlepší, môže isť na novú PN-ku. Zamestnávatel mu vyplatí znovu 10 dní náhradu príjmu a prerušenie poistenia budeš hlásiť od 11. kal.dňa PN. Nezabudni na oznamovaciu povinnosť voči ZP - štát je platitelom ZP aj za osoby, ktorým už skončila výplata nemocenského.
    luckaaal Dakujem, Este sa chcem spytat sef uz bol na SP a priniesol evidencny list a rok 2014 mi tam ta pani uz vyplnila a dala mi tam datum od 01.01. - 20.03. ale ked uz nastupil spat do prace tak predsa od toho 21.3. uz bude nadalej pracovat a bude mat VZ, ved on neukoncil pracovny pomer k tomu 20.3., ukoncil len PN a prerusenie sa nerobi ked nepresiahol 52 tyzd.
    luckaaal Takze nie je treba dat prerusenie poistenia?
    veronikasad Išlo o jednu súvislú PN-ku ?
    luckaaal Ano o suvislu pn
      zbaliť

    Nastup do prace po 52 tyzdn. PN.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.