Zavrieť

Porady

Skoncenie zivnosti a uctovne vykazy

Ahojte vsetci, obraciam sa na vas, ktori mate osobnu skusenost, ako vyplnit uctovny vykaz (MaZ), ked zivnostnik skoncil v priebehu roka zivost (k 1.4.2013), viem, zepohladavky a zavazky sa zaratavaju k ZD, ale nie je mi jasne, ako bude vyzerat vykaz o Maz?? ma byt na konci obdobia nulovy, alebo tam maju byt hodnoty ako normalne su? neviem uz, kam sa mam obratit, informovala som sa uz aj v BB na Fin. riad, ale tam mi povedali, ze hodnoty tam maju byt ako by sa zivnost nekoncila, a zas u nas na kont. mieste mi povedali, ze maju byt nulove na konci obdobia..Tak teraz, babo rad :-(
A este, ak bol platca DPH? tak predpokladam, ze sa zaratava bez DPH, ci?
Velmi pekne dakujem za vsetky odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cacka je offline (nepripojený) cacka

    účtovník, mzdár cacka
    Pokiaľ eviduješ pohľadávky a záväzky tak určite výkazy nebudú nulové. Úprava ZD o pohľadávky, záväzky, zásoby a majetok sa vykoná bez DPH (čiže iba základ dane cez ID v rámci uzávierkových operácií.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    simsona Zost. cenu majetku tiez mam pripocitat do prijmov/vydavkov?
    simsona k ZD, myslim :-)
    cacka Toto je vybrané z článku, ktorý ti priložil(a) zhv:

    Dôležité je brať na vedomie, že majetok, ktorý bol súčasťou obchodného majetku a po skončení podnikania je súkromným majetkom fyzickej osoby nepodnikateľa (bývalého živnostníka), nie je pri jeho predaji oslobodený od dane z príjmov. Predaj nehnuteľností a hnuteľných vecí je od dane z príjmov oslobodený až po uplynutí piatich rokov od vyradenia z obchodného majetku (odo dňa, kedy sa o majetku poslednýkrát účtovalo).

    Čiže majetok sa preradí do osobného vlastníctva a nič nezdaňuješ, pokiaľ ho nepredáš do 5 rokov.
    simsona Ano toto viem.. takze do vykazu o MaZ normalne vyplnim aj zost. cenu majetku?
    cacka Ja by som ho preradila do osobného užívania k 31.3.2013 a nikde by som ho už neuvádzala. Akurát treba strážiť tú 5 ročnú lehotu.
      zbaliť

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    http://www.porada.sk/t150769-ukoncen...ved-drsr.html#

    poštuduj, je to už staršieho dáta, no podľa mňa výkazy nemajú byť nulové

    Skoncenie zivnosti a uctovne vykazy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.