Zavrieť

Porady

paušálne výdavky

prosím Vás, prvýkrát vypisujem známej paušálne výdavky, nemám skúsenosti, čiže r.2 príjmy má tam príjem z erp+za prenájom má kozmetiku a ešte tam má dve osoby, ktorým prenajíma miestnosť, zarátavam do r.2 medzi príjmy zo živnosti? výdavky r. 2 príjem čiže napr. 3500*0,40+zaplatené zdravotné=1400+662=2062 sú výdavky. ešte banálna otázka vypisujem paličkovým písmom? počet príloh 0, neprikladám ani výkaz o Maz ani o PaV, myslím. dík

takže už som zistila, pripájam pre všetkých, ktorý nevedeli ako ja vzor vyplnenia+poučenie na finančej správe:
https://www.financnasprava.sk/sk/pod...adDPzivnostnik
Naposledy upravil sybila3 : 24.03.14 at 13:10
7 komentárov     zbaliť
Mila123 čo prenajíma? má zmluvu o prenájme?
Mila123 nečítala si ani poučenie k DP, prílohy sú minimálne 2, ty p písma máš hneď na prvej strane, hore uvedené (na DP)
sybila3 no vyplňam cez edanejava a tam nie je zobrazené ako sa vyplňa až keď som dala tlačiť sa mi zobrazilo. dík
Mila123 čo tá prvá otázka? bez odpovede?
sybila3 čo prenajíma? má prenajaté priestory ako kozmetička ale sú tam 3 miestnosti, čiže 2 miestnosti prenajíma dvom ďalším kozmetickám, dala som to do príjmov zo živnosti.
Mila123 má prenájom v živnosti ????
sybila3 nemá
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    1. ak má v živnosti zahrnutý aj prenájom, tak do r.2 píšeš spolu príjmy. Ak nemá v živnosti prenájom, do r.2 idú príjmy z ERP a do r. 10 ide prenájom. Z riadku 2 dáš výdavky 40%+poistné, do r.10 idú len SKUTOČNÉ výdavky
    2.40% sa počíta tak ako si napísala + poistné
    3. vypisuješ paličkovým písmom a aj na tento rok obsahuje DP hore pod nadpisom vzor, ako sa vypisuje DP - si slepá
    4. počet príloh v DP typu B je vždy minimálne 2 ks..... za prílohu sa považuje aj strana 12a13 daňového priznania - prečítaj si poznámku ku kolonke 122-počet príloh. Výkazy MaZ a PaV sa do počtu príloh aj tak nepočítajä.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sybila3 dík, už som písala vyššie, aj som prilepila link na vzor, slepá nie som ale vypisovala som cez edane java a tam to nie je -nie je tam také klasické tlačivo-až keď dám tlačiť tak sa mi to zobrazí.
    sybila3 ok už to mám ale ešte rozmýšľam nad tým prenájmom pozerala som si v žrsr nemá prenájom v živnosti, tak by mal ísť zvlášť ale v zákone je niečo písané , že ak príjmy z prenájmu presiahnu 500 eur zahrnú sa len príjmy nad túto sumu z prenájmu bolo 840 a zo živnosti 2277,7 spolu príjem 3117,70 z tohto som rátala paušál, ale asi to nie je dobre?
    sybila3 čiže už som sa z toho vysomárila, môžete mi to pozrieť:
    príjem r. 2. 2277,70x40%=911,08+662,8ZP=1573,88 výdaj r. 2. prenájom 840-500oslobod=340,- r.10, skut. výdaj prenájom 2472 ale môže byť max. do výšky príjmu čiže r. 10 príjem 340, výdaj 340 , čiže základ dane 2277,7-1573,88=703,82, díky moc
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.