Zavrieť

Porady

Opodstatnena okamzita vypoved zo strany zamestnanca pred ukoncenim pracovneho pomeru na dobu urcitu

Zdravim mam mensi problem, ako je to s ukoncenim prace na dobu urcitu?
- zmluva mi konci 31.marca
- zamestnavatel mi nevyplatil plnu ciastku mzdy (mam narok na okamzite ukoncenie pracovaneho pomeru)
- doba vyplaty mam v zmluve je najneskor 20-teho v mesiaci
- zamestnanec moze podat tu vypoved 15 dni po tom termine vyplaty, no v mojom pripade to bude april a ja uz budem mimo pracovneho pomeru lebo mi skonci zmluva


ako teraz postupovat najradsej by som podal tu vypoved a mal narok na dvojmesacne odstupne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Okamžité skončenie už nebude mať žiaden význam, pretože by bolo už po skončení PP,(jedine len v prípade jeho predlženia) takže ostáva jedine skončenie PP dobou určitou.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pri okamžitom skončení pracovného pomeru nevzniká nárok na odstupné, ale náhradu príjmu. Ty už teraz vieš, že ti zamestnávatel do 15 dní od výplatného termínu mzdu nevyplatí ?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ill Ano, je to iste ze mi nevyplati plnu cast zakladu platu, (o variabilnej polozke ani nehovorim) .
    kopretinka nemôžeš dať výpoveď z dôvodu,ktorý ešte nenastal
    ill cize velmi s tym asi nespravim nic, kedze zamestanavatel ma 15 dni na vyplatenie a po ich uplynuti ja aj tak nebudem zamestanec kedze uz nebudem mat zmluvu.
    Tweety nie, ani to nemôžeš urobiť, pretože ešte mzda nie je po splatnosti
      zbaliť

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    S pracovným pomerom už nič neporobíš, ten skončí 31.3. Chcel si asi získať 2 mesačné odstupné, ale na to nemáš nárok.

    Jedine, ak ti nevyplatí mzdu ani po tej splatnosti, môžeš na neho podať trestné oznámenie. Nevyplatenie mzdy (ak na to nemá iný dôvod, napr. platobnú neschopnosť) je trestný čin. Polícia to preverí, či bol na to dôvod.

    Opodstatnena okamzita vypoved zo strany zamestnanca pred ukoncenim pracovneho pomeru na dobu urcitu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.