Zavrieť

Porady

nákup makro kontrolný výkaz

Dobrý deň, prosím o radu: nakupujeme v makre tovar. Postup makra je taký, že nakúpite s dph a pri nasledujúcom nákupe Vám DPH vrátia a vystavia opravný doklad. Ja som zapísala faktúru s dph ako výdavok za tovar a keď vrátili dph, tak mínusom výdavok za tovar. Ako mám postupovať pri zápise do kontrolného výkazu? Má niekto s tým skúsenosti? Neporadí nikto? Veľmi by ste mi pomohli.
Naposledy upravil marions : 07.04.14 at 10:12
3 komentárov     zbaliť
kompozit Je to určite DPH, čo vracajú?
marions určite na 100%, majú taký postu, je to vrátená dph
tictac7 ...a to nakupuješ na SK?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    zrejme ide o nákup v PL, alebo v CZ. Prvý nákup je vlastne s ich DPH a nie je u nás predmetom ani DPH, ani KV. Pri druhom nákupe vracajú DPH z prvého a druhý dávajú zase s ich DPH. Poľskú ani českú DPH neúčtuješ na 343, ale celé na 504. Tým sa nedostáva ani do priznania DPH, ani do KV. Ku dňu, kedy vrátia DPH zaúčtuješ storno 504 v sume vrátenej DPH a základ dáš do samozdanenia. Účtovanie treba prispôsobiť tak, aby sa základ nedostal dvakrát do výdavkov - nákladov. Do KV sa prípad dostane ako samozdanenie do B1.
    marions Ďakujem veľmi pekne. Takže dám do VOZD /JU/ celú sumu, a na základe faktúry bez DPH dám mínusom sumu VOZD a zaúčtujem ako novú faktúru so samozdanením. Ďakujem ešte raz. veľmi si mi pomohol.
    deanka Super odpoveď, veľmi zrozumiteľne napísané.

    nákup makro kontrolný výkaz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.