Zavrieť

Porady

Je možné aby zamestnanec nemal v pracovnéj zmluve uvedenú hrubú mzdu.Len to že mzdové podmienky sú podľa platných smerníc podniku?

Ide o to že manžel má každý mesiac mzdu vyratávanu z inéj hrubej mzdy.Môže mi niekto upresniť ako si vlastne môže vyrátať čistú mzdu ak ma každý mesiac inú hrubú mzdu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Áno, je to možné. A ak je odmeňovaný hodinovou mzdou, úkolovou mzdou, ak má nadčasy, odmeny, pracuje v noci, atď... čerpá pracovné voľno, tak ju aj bude mať každý mesiac inú. Vypočítaj si podľa kalkulačky http://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/k...-mzdy-2014.php

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    § 43 ZP

    (1) V pracovnej zmluve je zamestnávateľ povinný so zamestnancom dohodnúť podstatné náležitosti, ktorými sú:

    a) druh práce, na ktorý sa zamestnanec prijíma, a jeho stručná charakteristika,
    b) miesto výkonu práce (obec, časť obce alebo inak určené miesto),
    c) deň nástupu do práce,
    d) mzdové podmienky, ak nie sú dohodnuté v kolektívnej zmluve.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    matulka76 no práveže tejto formulke nerozumiem,aké sú tie smernice,v prac.zmluve to nie je konretizované a ako má občajný robotník vedieť aké sú ich smernice? Hád
    am hrubá mzda sa musí uviesť.Aspoň ja som vždy na zmluve mala uvedenéú hrubú mzdu.
    Tweety IS nie je KZ, takže mzdu ako takú musí mať, buď hodinovú alebo mesačnú
    veronikasad V pracovnej zmluve (ak mzda nie je stanovená osobitným predpisom) sa uvádza základná mzda (mesačná alebo hodinová), ktorá nemusí byť totožná s hrubou mzdou. Hrubá mzda závisí od množstva faktorov, ako uvádza Dav.
      zbaliť

    Je možné aby zamestnanec nemal v pracovnéj zmluve uvedenú hrubú mzdu.Len to že mzdové podmienky sú podľa platných smerníc podniku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.