Zavrieť

Porady

Vyúčtovanie zdravotného poistenia

Zdravím Vás poraďáci,

z čoho všetkého mám platiť zdravotné poistenie. Takže za rok 2005 som platil zdravoté poistenie na SR vo výške 910,- Sk každý mesiac - pretože som konateľom s.r.o.. Ale popri tom som študoval v českej republike - doktorandské štúdium - kde som poberal doktorandské štipendiumu 54000 Kč/mesiac - avšak to som v ČR nedanil pretože v ČR je doktorandské štipendium oslobodené - ale predpokladám že keďže som rezidentom SR - pretože mám na území SR trvalý pobyt - budem musieť toto doktorandské štipendium zdaniť na Slovensku. Zároveň som v ČR pracoval na dohodu o prevedení práce asi 8 mesiacov, kde som zarobil asi 38.000 Kč za rok - tento príjem budem asi tiež musieť zdaniť na Slovensku. Takže by ma zaujímalo z čoho si budem vypočítavať zdravotné poistenie z akej sumy? Bude to zo sumy 92.000,-Kč vynásobenej nejakým tým priemerným kurzom? A aké percetno to pre mňa predstavuje? A čo to poistné, ktoré platím za funkciu konateľa - to sa mi potom odráta alebo to je zvlášť a pripočítam to k tej sume čo mi vypadne z kalkulačky?

Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Poistné na zdr.poistenie z štipendia v ČR a dohody v ČR platiť nebudete, tieto príjmy sa nezapočítavajú.

    Ročné zúčtovanie poistného budete musieť podať, ale nebudete mať žiaden nedoplatok.

    Florian je offline (nepripojený) Florian

    Florian
    Ďakujem za odpoveď - veľmi ma potešila, len by ma zaujímalo, prečo sa z toho nepočíta zdravotné poistenie?

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Lebo je to príjem z cudziny. Cudzie nechceme, svoje si nedáme.
    Za dobu čo som skončila stred.školu, neprišla som do styku s účtovníctvom ani raz. Teraz si hľadám prácu a vedomosti z účtovníctva mám už nulové. ...viac začiatočníčka 2
    Dobrý deň!

    Prosím Vás, do kedy treba uhradiť nedoplatok z ročného zúčtovania zdravotného poistenia???

    Ďakujem

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    začiatočníčka 2
    Dobrý deň!

    Prosím Vás, do kedy treba uhradiť nedoplatok z ročného zúčtovania zdravotného poistenia???

    Ďakujem
    Nedoplatky a preplatky sa vysporiadavajú do 30.9.2006

    Vyúčtovanie zdravotného poistenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.