Zavrieť

Porady

Kontrolný výkaz DPH

Zdravím, chcem sa uistiť, či dobre vyplním KV k DPH. Mám obchod a dodávateľom platím faktúry prevodom cez účet, faktúry uhrádzané v hotovosti, prevádzkovú réžiu, nájom, elektrinu, telefón. Dúfam že to robím správne tak, že došlé faktúry uhrádzané cez účet uvediem v B2, prevádzkovú réžiu v B3, len nemám istotu v tom, či faktúry uhrádzané v hotovosti, napr. príjmový doklad alebo blok z pokladne dávam dobre do B3 a tiež kde dať faktúru za nájom,elektrinu,UPC. Ešte sa chcem opýtať či mesačnú tržbu z pokladne dávam dobre do D1.
mikat Dobry den, chcela by som sa opytat....co sa tyka nakupeneho materialu vo forme blockov ERP - udaje sa zapisuju do casti B3 kontrolneho vykazu. Uvadzaju sa tam niekde udaje IC DPH? Alebo len suma? Dakujem pekne za upresnenie. Pekny vecer....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    B2 - prijate faktury (tuzemsko) - nezalezi ci ste ich hradili cez ucet alebo v hotovosti (samotne uhrady nejdu do KV)
    B3 - ak ste nieco hradili v hotosti a mate ako doklad o uhrade doklad z ERP
    D1 - vase trzby evidovane ERP (ak ako pisete)
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Laco 67 Ďakujem, takže všetky došlé faktúry, teda aj elektrina, telefón, nájom, UPC idú do B2 ak tomu dobre rozumiem, ešte k tej B3, tak dávam každý nákup( každý blok) samostatne, alebo spočítam spolu celkový základ a celkovú DPH?
    nika.sum B3 - suma uhrnom :-), cize celkovy zaklad+celkova DPH+ celkova suma odpocitanej DPH (ak ste si nedopocitaval celu DPH, napr. pri PHM ked davate do danovych vydavkov 80% a pod.)
    k tym doslym fakturam - vsetky tuzemske dosle, ktore su od platitelov DPH
    Laco 67 ok, takže keď mám napr. 15 bločkov tak spočítam ich základ aj DPH a je jedno, či to bol tovar na ďalší predaj, alebo napr. niečo do prevádzkovej réžie ( benzín, pásky do kasy a pod.), mňa pomýlilo to že sa tam dá pridávať ďalšia strana ako napr. v B2, lebo tam pridávam preto, že každú faktúru uvádzam zvlášť.
    veronikasad v akom účtovnom SW robíš účtovníctvo ?
    Laco 67 kros
    veronikasad máš aktuálnu verziu ? Stlpec prev.réžia už v JU neexistuje ,,,
      zbaliť

    Kontrolný výkaz DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.