Zavrieť

Porady

kontrolny vykaz DPH a overenie Ičo DPH odberatelov aj dodavatelov pred odoslaním výkazu

prosím, ako si mam overit ičo DPH odberatelov a aj dodavatelov tesne pred samotným odoslaním KV zo stranky financnej spravy, nakolko mi nehlasi žiadnu chybu, no viem, ze mam u 1 odberatela chybu v ičo DPH, ale nehlasi ziadne chyby, ako je to mozne?
napr. mala som aj medzeru v telefonnom čisle, tu mi ohlasilo chybu,
dalej som nemala vyplnene poradove čislo fa v C2, a aj tu mi hlasilo chybu,
ale podla vsetkeho ičo DPH nekontroluje, resp. ak ano, prosim dajte mi vediet, ako na to..dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzana.š. je offline (nepripojený) zuzana.š.

    zuzana.š.
    Skontroluj si ho na stránke fin. riaditeľstva - informačné zoznamy - zoznam platcov DPH, kde ti vygeneruje správne a aktuálne IČ DPH
    aktaK myslíš jednotlivo kontrolovat fakturu po fakture, alebo mi to jedným tlačidlom prekontroluje vsetky ičo dph v celom KV?

    lebo jednotlivo to kontrolovat viem, len som chcela vediet, ci sa dá odoslat KV so starým ičo dph, či by ma systém nemal upozornit na to, že nie je niečo v poriadku, tu mi nehlasi nič, ale zato medzeru v telefonnom čisle napr. hlási ako chybu...

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    veď je čas, načo sa ponáhľať, ja nemám ešte ani všetky firmy nahraté - veď sú sviatky
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    aktaK ked teraz budem posielat KV po 1.krát, takže este neviem, čo ma vsetko čaká
    jeden náš odberatel ma zmenene ičo dph, ale neoznamil mi to doteraz, prisla som na to nahodne, asi ho to ani netankuje, ze na fakture ma napísané stare ičo dph, a teraz neviem, čo mam do KV do A1 zapísat - či staré číslo, či žiadne číslo, a či iniciativne nove číslo?
    Zauzana Ja by som opísala údaje, ktoré má odberateľ uvedené na daňovom doklade.To čo uvedie do svojich daňových dokladov je predsa jeho zodpovednosť, nie tvoja. Keď ho bude DÚ naháňať, vystaví opravné doklady a na základe tých budeš vypĺňať kolonku C2 v kontrolnom výkaze..
    aktaK no, je to asi moja zodpovednost, nakolko fakturu pre odberatela vystavujem ja
      zbaliť

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Ak máš pochybnosti o IČ DPH, over si ho na stránke finančnej správy. Ak je zlé, zabaľ doklad a pošli ho dodávateľovi so sprievodným listom, aby Ti vystavil správny doklad, so správnym IČ DPH. DPH si uplatníš do konca roku 2014.
    aktaK problem je ten, ze je to náš odberatel - prenájom administratívnych priestorov - t.j. my sme im vystavili fakturu este v januári na celý 1. stvrtrok a teraz zistujem, ze ich ičo dph je zrušené, to staré bolo platné pravdepodobne do 31.12.13..
    teraz maju asi nove ičo dph ako člen skupiny DPH...
    a teraz neviem, co mam robit, či vyplnit ičo, pričom viem, že nie je v poriadku, nedať žiadne ičo, alebo dať nové bez toho, aby mi to oni oznamili, som naštvaná, že im ani nevadí, že nemaju spravne udaje na faktúre od nás!

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Pokiaľ viem, tak výkaz kontroluje len základné parametre, napríklad dĺžku IČ DPH.
    Číslo si musíte overiť cez portál FS.

    kontrolny vykaz DPH a overenie Ičo DPH odberatelov aj dodavatelov pred odoslaním výkazu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.