Zavrieť

Porady

Hotelový účet a kontrolný výkaz DPH

Prosím o radu: hotelový účet za ubytovanie od platcu DPH vystavený na firmu tiež platca DPH na 37 € s dph - zaradiť v KV do B2 alebo do B3?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ak je to FA tak B2 , ak je to blok z ERP tak B3
    OlgaM Nie je to FA , ale má všetky náležitosti tak dám teda do B2

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    podľa toho aký doklad - ak faktúra tak B2 ak pokladničný doklad - zjednodušený daňový doklad tak B3

    mondes je teraz online mondes

    mondes
    Ak to má všetky náležitosti faktúry, t.j. dodávateľ, odberateľ, IČO, DIČ, sumu s rozpisom DPH atď, tak to ide do B2, ak ide o bloček z ERP, tak B3.
    Prosím Vás. Máme hotelovú faktúru ale aj doklad z ERP z vyčíslenou DPH. Suma dokladu do 100 €. Kam by ste to zaradili??? Máme od viacerých hotelov takéto prípady. Ďakujem
    Katarína111 Ja som mala tiež takéto doklad, zavolala som si do hotela a opýtala sa kam to budú dávať oni v KV. V mojom prípade to dávali do D1, takže ja som to dala do B3.
    nastenka.katka Tiež som volala do jedneho a taktiež to dávali do D1. Ďakujem za odpoveď

    Hotelový účet a kontrolný výkaz DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.