Zavrieť

Porady

Firma na zozname subjektov, u ktorých nastali dôvody na zrušenie registrácie dph

Môžem si uplatniť odpočet dph u firmy, ktorá sa dostala do zoznamu subjektov, u ktorých nastali dôvody na zrušenie dph, ale ič dph má stále platné...ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    adrika dakujem, a prečo ma potom vlastne program upozorňuje na takéto rizikové firmy ? je to kvôli zvýšeniu opatrnosti pri ďalšom obchodovaní, teda vlastne v blízkej dobe nemusia mať už platnú registráciu dph ?
    denisahud Nejde ani tak o to, že by takáto firma stratila platnú registráciu dph, môže ale nastať situácia, že Vám partner vystaví fa, vy si uplatníte odpočet, ale on dph neuhradí. Vtedy Daň. úrad /na základe KV/ môže vyzvať Vašu firmu na úhradu ním neuhradenej dane. To, že je Váš partner na "čiernej listine" Vás má upozorniť na to, že v podstate "ručíte" za úhradu jeho splatnej DPH.
    srska lepšie je ísť od takých partnerov čo najďalej
      zbaliť

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Ak by ste uplatnili odpočítanie DPH na vstupe od takého daňového subjektu vystavujete sa riziku, že ak táto spoločnosť neodvedie DPH daňovému úradu, bude musieť - v zmysle § 69 ods. 14 a § 69b zákona č. 222/2004 Z.z. o DPH - uhradiť DPH neodvedenú touto spoločnosťou spoločnosť xy s.r.o., pretože podľa § 69b ods. 1 platí: „Daň uvedenú na faktúre, ktorú dodávateľ v lehote splatnosti podľa § 78 neuhradil alebo uhradil len jej časť (ďalej len „nezaplatená daň“), je povinný uhradiť platiteľ, ktorý ručí za daň podľa § 69 ods. 14 (ďalej len „ručiteľ“).
    KKatika Zdravím, ja mám teraz rovnaký problém. Žiaľ, neskontrolovala som si dodávateľa. Ak som to dobre pochopila, tak keď dodávateľ DPH neuhradí a ja si ju pre istotu neuplatním, aj tak za daň ručím, či?

    Firma na zozname subjektov, u ktorých nastali dôvody na zrušenie registrácie dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.