Zavrieť

Porady

Automobil na leasing a kontrolný výkaz DPH

Ahojte, kúpa osobného automobilu a platca DPH. Kam sa dávajú jednotlivé splátky leasingu do kontrolného výkazu?
Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    Ja si podľa splátkového kalendára k zmluve č.....každý mesiac nahrám záväzok za daný mesiac (dodávateľskú faktúru s VS zmluvy) a potom urobím úhradu. Do kontrolného výkazu DPH sa Ti potom premietne do B2.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Chrusťa buď takto ako to robí maped, al. ak ti to soft nepovoľuje nahrať medzi dod.faktúru s VS zmluvy, tak cez interný doklad, a tak sa ti to premietne do B3. Podľa mňa je to jedno, či bude v B2 al. v B3 hlavne nech len tam bude....
    addricka-K Ďakujem :-) a posledná otázka. V minulosti, ak sa kupoval dopravný prostriedok, kópia faktúry sa posielala na daňový úrad s polu s daňovým priznaním DPH, teraz je to všetko elektronicky, mám tam poslať ja neviem v prílohe faktúru, prípadne leasingovú zmluvu?
    Chrusťa eee to sa netýkalo náhodou len kúpy nového dopr. prostriedku z EU?Vtedy viem, že sa to dokladovalo, ale ak auto ste kúpili v tuzemsku nič sa nedokladuje ešte zvlášť na DU. ak sa mýlim opravte ma.
    cinky16 ano, aj podla mna sa to tyka noveho dopr. prostriedku z EU, a co sa tyka kontrolneho vykazu, do B 2 by to malo ist
      zbaliť

    Automobil na leasing a kontrolný výkaz DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.