Zavrieť

Porady

nové účto

Pekný deň všetkým,
chcela by som poprosiť o radu ako ste riešili takúto sitáciu: prevzala som účto JÚ platca DPH, pri spracovaní dokladov som zistila že predchádzajúca účtovníčka zle vypočítala preddavky na daň, do výkazu za rok 2005 v záväzkoch neuviedla poistné splatné v 01/06, lízing, daňovú povinnosť vlastne nič. A neviem na čo ešte prídem. Ako by ste riešili opravy? Myslím tým či by ste to dali na prerobenie predchádzajúcej účtovníčke? Ide mi o to že mám obavy zo zaplatenia za opravy. Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    emmma
    Pekný deň všetkým,
    chcela by som poprosiť o radu ako ste riešili takúto sitáciu: prevzala som účto JÚ platca DPH, pri spracovaní dokladov som zistila že predchádzajúca účtovníčka zle vypočítala preddavky na daň, do výkazu za rok 2005 v záväzkoch neuviedla poistné splatné v 01/06, lízing, daňovú povinnosť vlastne nič. A neviem na čo ešte prídem. Ako by ste riešili opravy? Myslím tým či by ste to dali na prerobenie predchádzajúcej účtovníčke? Ide mi o to že mám obavy zo zaplatenia za opravy. Ď.

    Nepovažujem za potrebné , aby si sa strachovala , treba o tom upovedomiť majiteľa firmy , a ak za vykonanú prácu bývalej účtovníčke zaplatil , tak nech ju požiada o opravu účtovných zápisov,výkazov resp.potrebého , kde pochybila .Určite by som nebola spokojná ani ja , ak by som niekomu zaplatila za takto odvedenú prácu , a určite by som nebola spokojná ako účtovníčka , že niekomu som spôsobila problém.

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Ako by ste riešili opravy? Myslím tým či by ste to dali na prerobenie predchádzajúcej účtovníčke? Ide mi o to že mám obavy zo zaplatenia za opravy.


    Ja by som to opravila sama, pretože predchádzajúca účtovníčka asi sotva zoberie niečo na opravu, ale najprv by som klienta upozornila na uvedené opravy a samozrejme, že by som za to vystavila faktúru. Ako ináč. Nakoniec, kto vie, ako to bolo? Klient sa vždy môže na niečo vyhovárať a najlepšie je ošpiniť predchádzajúcu účtovníčku. Mohol predsa brať nejaký úver a potreboval mať výkaz bez záväzkov. Ťažko súdiť.
    Hovorím z vlastnej skúsenosti.

    Radím, upozorniť klienta, opraviť výkaz a vystaviť za to faktúru.

    emmma je offline (nepripojený) emmma

    emmma
    Ďakujem za názory. Urobím to tak, že mu o tom poviem a on nech si sám rozhodne. Pekný deň.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    To bude asi najlepšie riešenie , dohodnúť sa so šéfom , ako postupovať ..., ale v každom prípade ho na všetky chyby upozorni .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.