Zavrieť

Porady

Clo a DPH pre balík z Číny

Dobrý deň, chcem si objednať z ebayu tablet (40$ alebo 55$ za jeden) ale niesom si istý či musím platiť DPH, viem že je limit 22€, ale čo ak na balík odosielateľ napíše že je to darček (Gift) a napíše na balík že cena je napr. 10€?Bude colnica otvárať tento balík aby sa presvedčila že je to pod 10€ alebo to kontrolovať nebudú a ja budem oslobodený od DPH???Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Samozrejme, že ho môže otvoriť, veď je aj na to, aby odhaľovala podvody a teda môže aj dodatočne vyrúbiť clo.

    barni15 je offline (nepripojený) barni15

    barni15
    áno samozrejme že ho otvorý a bude pýtať doklad o cene určite to bol prevod z účtu predpokladám že si to aj tak platil, darček nič nerieši každý tovar má svojú colnú hodnotu z ktorej potom zaplatíš colný dlh ( CLO, DPH ) a započitavjú sa aj náklady na dopravu pokiaľ nie su v cene tovaru.

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    skoc si na colnicu a opytaj sa, ze kamoska ti chce poslat darcek... ako sa postupuje Inak to funguje stylom: Posle to postou/kurierom. Ti to predlozia colnici. Rozbalia a bud ti to rovno dorucia (ano aj to sa mi stalo, bez uhrady cohokolvek), alebo bude colny dlh tj. DPH a ten sa doplati pri doruceni. Pred dorucenim budes dorucovatelovi posielat: Objednavku s popisom jednotlivych poloziek, resp. fakturu + doklad o uhrade z bankoveho vypisu/paypalu, vyhlasenie o tom, ze ta mozu zastupovat v colnom konani a este obciansky preukaz. Cize za telefonat alebo navstevu colnice by mne tieto cirkusy jednoznacne stali :P Keby som mala taku moznost poslat to ako darcek, alebo sukromny balik alebo nieco podobne.
    Pat SKala SKaloš Aha, lebo ja som počul že ked sa ten balík označí ako darček, a že má hodnotu pod 22€ tak to otvoriť nemusia, ale môžu :/ a colnicu mám daleko, neviete či má colnica nejaký web?Dakujem
    fortunka colnica ma web treba si vygooglit... a maju tam aj telefonicky kontakt.

    Clo a DPH pre balík z Číny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.