Zavrieť

Porady

Zmena pracovnej pozície po RD

Dobry den, prosim o radu. V septembri mi konci 3-rocna RD, ale moje pracovne miesto mi uz nevratia (su spokojni s clovekom, ktory to teraz vykonava a nechcu ho menit..). Vytvorili ale novu prac. poziciu, ktoru mi ponukli. Inak mam zmluvu na dobu neurcitu a v pripade vypovede narok na odstupne. Lenze ak prejdem na tu novu poziciu, je tam 3-mesacna skusobna doba (potom uz zase natrvalo), tak sa chcem spytat, ako je to v tomto pripade - ked mi daju vypoved pocas tejto novej skusobnej doby - mam este narok na to odstupne?? Mozem to miesto odmietnut? V pripade, ze ho odmietnem a daju mi vypoved ako sa mam zariadit aby som dostavala podporu v nezamestnanosti? Treba si aspon den dovolenky vycerpat alebo to uz neplati? Dakujem za kazdu radu!!!
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Z akého dôvodu máš na novej pozícii (u toho istého zamestnávatela) 3-mesačnú skúšobnú dobu ? Predch.prac.pomer ukončíš dohodou a podpíšeš novú pracovnú zmluvu ?
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zmeníš len pozíciu vo firme, PP nekončí, tak nevidím dôvod na SD. Ak novú pozíciu nepríjmeš, zamestnávateľ by mal dať výpoveď podľa §63 - tzv. organiz. dôvody. Tu vzniká nárok na odstupné. Ak PP skončí a zaeviduješ sa na ÚP, budeš mať aj nárok na podporu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lubka, v profile máš živnostník, pýtaš sa teda ako zamestnanec alebo živnostník ?
0 0
lubka 18 lubka 18

lubka 18 je offline (nepripojený) lubka 18

som zamestnanec (neviem ako sa mi tam dostal zivnostnik.. ).. takze mi nemozu dat skusobnu dobu, ak to spravne chapem? iba v pripade, ze by sme ukoncili PP a znova zacali? Mna s tym dnes zamestnavatel oboznamil, tiez sa mi to zdalo divne, no v tychto veciach sa moc nevyznam, preto som prosila o radu
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať