Zavrieť

Porady

Ako mám postupovať pri vybavení invalidného dôchodku?

V marci 2014 mi bola zistená zdravotná diagnóza akútne, recentrne manifestované srdcové zlyhávanie, NYHA IV + obličková choroba, K/DOQI 1.st s proteinúriou. Bol som uznaný za ŤZP s mierou funkčnej poruchy 80%.. Svojej obvodnej lekárky som sa pýtal na možnosti invalidného dôchodku.Táto mi povedala, že sa rozprávala s posudkovou a že mám čas. V súčasnej dobe som PN, zamestnávateľ so mnou rozviazal pracovný pomer v skúšobnej dobe a ja momentálne poberám len soc. dávky. Celý život som pracoval, no môj zdravotný stav mi toto nedovoľuje. Poradí mi niekto ako mám postupovať ?
veronikasad Kto ti uznal 80 % mieru funkčnej poruchy ?
Koľko máš rokov ?
marcott Uznal mi to ÚPSVaR, ich posudková na preukaz ŤZP
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Pozri si toto:
    http://www.porada.sk/t244679-aky-je-...ml#post2556051
    Ak si na PN napr. 7 mes.,choď si sám spísať na soc. poisťovňu žiadosť o ID.Nespoliehaj sa na vyjadrenia obvodnej lekárky,ani posudková ti nedá vyjadrenie,mne napr. ani neporadila,že aký je postup.Pokrčila ramenami a že mi PN budú platiť len do 7.1.To bolo všetko.Je to logické,zastupuje zamestnávateľa (SP) a nie je v ich záujme zvyšovať počty invalidných dôchodcov.Všetko som si našla a vybavila sama.Moja obvodná vtedy ani netušila,že nie je v jej kompetencii vypisovať žiadosť o ID.V tej tabuľke (príloha č.4) sa dá pozrieť cca %,ktoré môžeš dostať za diagnózu.A neporovnávaj to s posudzovaním z ÚPSVaR-u,tam je to iné.
    Naposledy upravil Peggynka : 04.06.14 at 11:25

    Ako mám postupovať pri vybavení invalidného dôchodku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.