Zavrieť

Porady

splatenie pohľadávky stravnými lístkami

Firma, platci dph, JU, máme pohľadávku voči prevádzkovateľovi reštaurácie,ktorý je platca dph. Nemá hotovosť na splatenie svojho záväzku preto nám navrhol záväzok splácať stravnými lístkami. Je možný takýto postup, ako by to bolo s dph? Pri nami vystavených faktúrach sme dph odviedli. Ak nám bude prípadne predávať SL tak to musí byť bez dph, potom sa nám to neoplatí lebo nebudeme mať čo odpočítať. Je vôbec možné takto obchodovať so SL? Zamestnancov nemáme. Ďakujem za každý názor.
Naposledy upravil zaja : 11.06.14 at 11:32
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    ak by vám dlh splácal stravnými lístkami, ide iba o náhradu jednej ceniny inou a v tom prípade DPH nie je...... nejedná sa o predaj stravných lístkov, ale o platbu stravnými lístkami.....
    Neviem o akú sumu sa jedná, ale ja osobne by som zobrala aj stravné lístky, hlavne ak hrozí, že inak úhradu nedostanete..... následne by som lístky použila na vlastnú spotrebu SZČO.......

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    úhrada faktúry predsa už s DPH nemá nič spoločné.... aj keby vám uhradili v hotovosti, s DPH už nič nerobíte - ide len o financie.

    Takže môžete prijať od nich aj vo forme stravných lístkov - pravdaže oficiálne vystaviť príjmový-bloček normálne v eurách ako za hotovosť
    zaja ja som myslela spôsob že oni nám budú fakturovať SL (preto som spomínala čo s dph) a následne by sme urobili zápočtovú zmluvu. ale takto ako to navrhujete vyššie je to jednoduchšie, ale neviem si predstaviť ako korektne zaevidovať túto platbu. je to suma cca 4000 € a podľa zákona hotovostná úhrada by musela ísť cez ERP. Asi ste mali na mysli že by majiteľ firmy zaevidoval cez ERP akože je to platba v hotovosti? Ešte raz ďakujem za názor.

    splatenie pohľadávky stravnými lístkami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.