Zavrieť

Porady

Ako vyčistiť a revitalizovat prameň na pozemku a z neho napájať jazero?

Zdravím všetkých!!!

Pred nedávnom som kúpil pozemok so zanedbanou chalúpkou kde sa nachádza aj prameň. Ten by som chcel revitalizovat a vyčistit a znovu poriadne sfunkčniť. Na jeho ústí je spravená murovaná kamenná priehradka, ktora ale už neplní svoj účel a voda ho podteka. teraz je to skor bažina a nie prameň. Ako sa to dá riešiť? Pôvodne to bola pravdepodobne zásobáreň vody pre záhradku ktora je hneď vedľa. Máte s podobným dačím skúsenosti? Prípadne poznáte niekoho, koho by som mohol kontaktovať?

Za niekolko dní pridám aj fotky, som teraz mimo.

Chcel by som sfunkčnit prameň a obnovit tu priehradku a ak by bolo dost vody, aby odtial potom pokracovala prebytočna voda celym pozemkom az k vodnemu žlabu pri ceste, pripadne nizšie napájať z neho este nejaké jazierko. Prv ale ten prameň a priehradu.

Vopred ďakujem za reakcie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alchstuip je offline (nepripojený) alchstuip

    alchstuip
    V rpvom rade by som vycistil vsetky nanosy (listie, poda, napadany bordel) z pramena a okolia tej priehradky. Potom treba zhodnotit stav prehradky, preco ju voda podteka a podobne.

    Viac sa teraz asi neda poradit, snad ked budu fotky.

    Ako vyčistiť a revitalizovat prameň na pozemku a z neho napájať jazero?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.