Zavrieť

Porady

Kontrolný výkaz

Dobrý deň, mám otázku...Ja ako platca DPH fakturujem neplatcovi faktúru s DPH, ktorú musím odviesť, len keď spravím kontrolný výkaz dá mi tam chybu, že neplatca nemá uvedené ičdph, viete mi poradiť čo s tým? ďakujem
Naposledy upravil mišič : 20.06.14 at 12:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mercator je offline (nepripojený) mercator

    mercator
    do KV IČ DPH neudávaš a ide to do A1. Ešte si skontroluj či to nie je náhodou faktúra pre FO občana a ta ide do D2

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    do kolónky IČ DPH zadáš 0
    mišič Už priamo vo vystavenej faktúre ?
    mišič Ďakujem veľmi

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Ty ako platiteľ DPH vystavíš fa. s DPH a si povinný DPH odviesť na výstupe a nie odpočítať , zároveň fa. uvedieš v KV v časti A.

    Ludmiiilka je offline (nepripojený) Ludmiiilka

    Ludmiiilka
    Ak platiteľ dane nemá k dispozícii niektorý z povinných údajov, ktoré vypĺňa v A. a B., (napr. chýba údaj na faktúre), uvedie v kolónke príslušného stĺpca údaj 0.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Čo chceš odpočítavať? Veď ak ty faktúruješ s DPH, tak tú potom musíš odviesť v rámci DP k DPH. A neplatca DPH ti uradí celú faktúru, ale samozrejme si DPH nemôže uplatniť. Do KV vystavená faktúra smeruje do oddielu A1 a IČ DPH tam neuvádzaš.
    mišič Áno pardon, zle som sa vyjadrila, ja odvediem DPH, len keď si dám spraviť KV tak mi tam vyhodí chyba - že chýba ič dph, tak môžem KV poslať aj tak ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.