Zavrieť

Porady

Teplo z povaly (spod krytiny)

Tak som sa zaujímal tiež o tento doplnkový systém ohrevu vzduchu slnkom. Ale cena tohto panela je hóóódne mimo moju misu a tak ma napadlo iné riešenie. Pod štítom strechy je tepla habadej, ba až moc. Čo ho tak dopraviť dolu, v mojom prípade do vlhkých pivničných priestorov? Nielenže si vysuším pivnicu, ale možno aj ohrejem cez podlahu zbytok domu... A to stačí len nainštalovať 110mm odpadové potrubie z povaly s ventilátorom a rozdielový termostat, ktorý odsleduje, že hore je teplejšie...
Čo Vy na to?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    V lete chceš ohrievať cez podlahu zbytok domu?Čo by som dal za studenú pivnicu.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    na vysusenie pivnice netreba teply vzduch, staci ak sa da do okna odsavanie. Ak by som chcel silou mocou nejak vyuzivat teplo z pod krytiny, tak by som tam najskor natocil hadicu s vodou aby sa dalo to teplo nejak vyuzit v lete, ale je to pracne a malo efektivne, takze sa to nerobi.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pettte Ja som vychádzal znápadu zo www.solarventi.sk. Prečo mám na stenu vešať solárne panely, keď mám pod krytinou aj 50st... A z hadicou je to príliš komplikované. Veľa prechodov energií a tak ako hovoríš neúčinné
    alltracboy vakuovy solarny panel robi teplo aj zime. V lete mas so solarmi iba problem ako to uchladit. Ten solarventi ak som dobre pochopil je tiez hlavne na prevadzku v zime.
    pettte Sory, ale solarventi si vôbec nepochopil! Ten nemá s vákuom spoločný ani len nápad. To je sprostá bednička, kde sa slnkom ohrieva kus plechu (eloxovaný hliník) v ráme za polykarbonátovým sklom. Vzduch sa nasáva zozadu a preženie sa okolo toho plechu. Od neho sa ohreje a...
    Ventilátor je napájaný solárnym článkom, čo "veľmi ekologické" a po západe slnka sa samozrejme zastaví...
    Pýtajú za to nekresťanský peniaz závislý od plochy.
      zbaliť

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    V lete som rád, že aspoň podlaha je trochu chladivá, nie ešte aby som ju vykuroval Ja skôr rozmýšľam o nútenom odvetraní povaly (neobytnej, zateplený je len strop nad SDK).
    pettte Jasné, že by tambola sieťka proti hmyzu. Nielen to, rozmýšľam obaliť potrubie takou vodárenskou izolačnou penou, aby sa v ňom vzduch ochladil minimálne a netvoril sa prípadný kondenzát...
    bodliak Bojíš sa o kondenz v trubke.
    A keď to bude kondenzovať až v pivnici ? Teplý vzduch s relatívnou vlhkosťou okolo 40-50 % sa dostane do prostredia o 20-30 stupňov chladnejšieho. Ak nebude kondenzovať v trubke, kde potom ? Pozor, aby Ti nezačali vlhnúť veci v pivnici.

    Teplo z povaly (spod krytiny)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.