Zavrieť

Porady

skrátený úväzok a štátny sviatok

máme zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, má dohodnutý týždenný pracovný čas 30 hodín a pracuje 4 dni v týždni po 7,5 hodiny, nie je fixné dané, ktoré dni v týždni odpracuje, moja otázka znie, ak v danom týždni je jeden deň štátny sviatok napr. v piatok tak zamestnanec musí odpracovať PO-ŠT bez ohľadu na to, že v piatok by mal voľný deň aj keď by nebol sviatok, lebo si musí odpracovať tých 30 hod./týždeň, alebo sa mu počíta potom aj tento štátny sviatok do odpracovanej doby?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak nepracuje kazdy den v tydni, musi mat definovane, v ktore dni pracuje a v ktore nie. Ak ich definovane nema, menozes rozhodnut o tom, kolko ma robit, ked je sviatok a kolko nie.
    Lebo ak je sviatok v piatok, a on ma rozlozeny prac. cas na Po-Stv, tak sa ho sviatok netyka.
    Ak je vsak sviatok v utorok, robi len Po, Str, Stvr (pomernu cast hodin) a utorok mu zaplatis nahradu mzdy za sviatok

    Musi mat urceny fixne prac. kalendar, ale da sa napr. robit to, ze ak ma pracovat Po-Stv ale pride v piatok namiesto stredy, tak si napise nahradne volno.
    Naposledy upravil ivka70 : 25.07.14 at 14:10
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    monika.a práveže nemá v zmluve fixne dané ktoré dni pracuje a ktoré nie, v PZ je iba týždenný prac.čas 30 hod. to je všetko, nie je popísané žiadne rozvrhnutie , podľa toho teda by mal pracovať 5 dni v týždni 6 hodín, ale dohodnuté s vedením bolo, že bude robiť iba 4 dni po 7,5 hodín, čiže ja nemám z čoho vychádzať... niektorý týždeň robi PO-ŠT 7,5 hod. a v piatok má voľno, niekedy má vo štvrtok voľno a pod.
    ivka70 Ak nie je dany rozvrh dni a hodin, tak vychadzaj z toho, ze ide o pravidelne rozlozeny prac. cas a ze robi 6 hodin 5 dni v tyzdni, teda kazdy den.
    Cize kazdy sviatok pripadajuci na den v tyzdni po-pia mu zaplatis 6 hodinami.
    Ak nejaky den nepracuje a pracuje v iny den viac, napis mu nahradne volno.
    monika.a lenže potom nebude sedieť dochádzka, lebo máme elektronickú dochádzku a z tej je jasné, že nerobí každý deň 6 hodín ale len 4 dni, tak isto nemá nárok na stravný lístok ak nepracuje v ten jeden deň, z toho mi vyplýva že by bolo dobré, keby sa do zmluvy doplní rozvrh napr. PO-ŠT 7,5 hod tým pádom viem, že keď bude v piatok sviatok tak sa mu neprepláca, ak vychádza na utorok tak vtedy tento deň zostane doma a bude sa mu počítať náhrada za sviatok 7,5 hod. V prípade, že si bude chcieť vybrať voľný deň v PO a UT-PI bude pracovať, tak to budem riešiť ako náhradné voľno, bude to takto v poriadku ? Ešte sa spýtam, ak sa mení prac.čas zo 40 hod. na 30 hod./týždeň, nenahlasuje sa žiadna zmena do SP,ZP, či áno? v mesačnom výkaze do poisťovní budem stále vykazovať 31 resp. 30 dní?
      zbaliť

    skrátený úväzok a štátny sviatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.