Zavrieť

Porady

DPH a neziskova organizácia

Dobrý podvečer všetkým,
prvýkrát som sa stretla so situáciou že nezisková organizácia - nadácia sa zo zákona stala stala plátcom DPH, nakoľko obrat v podnikateľskej zdaňovanej činnosti prekročil 1,5 mil.sk. Prosím preto o každú radu niekoho kto s niečím podobným má skúsenosť. Mám uplatňovať DPH na vstupe zo všetkých bločkov a faktúr aj z tých ktoré sa týkajú hlavnej nezdaňovanej činnosti ? A tak isto na výstupe alebo iba z podnikateľskej zdaňovanej činnosti ? Alebo pri DPH nerozlišujem príjmy a výdavky ako pri dani z príjmu ?
Ďakujem,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    majernikova je offline (nepripojený) majernikova

    žena majernikova
    Ahojte, na túto otázku by aj mňa zaujímala odpoveď. Som v situácií keď si neviem poradiť či registrovať alebo ešte nie. Na účtoch tr.6 mám niečo cez 1 700 000,- no ak by som brala len ekonomickú činnosť tak tam mám niečo cez 1 400 000,-. Nerozumiem tomu, ako to vlastne je keď vykonávam činnosť ktorá mi neovplyvňuje daň z príjmu no ja si myslím, že do DPH patrí každý príjem alebo sa mýlim?
    Ďakujem za odpoveď

    majernikova je offline (nepripojený) majernikova

    žena majernikova
    [quote=majernikova;802492]Ahojte, na túto otázku by aj mňa zaujímala odpoveď. Som v situácií keď si neviem poradiť či registrovať alebo ešte nie. Na účtoch tr.6 mám niečo cez 1 700 000,- no ak by som brala len ekonomickú činnosť tak tam mám niečo cez 1 400 000,-. Nerozumiem tomu, ako to vlastne je keď vykonávam činnosť ktorá mi neovplyvňuje daň z príjmu no ja si myslím, že do DPH patrí každý príjem alebo sa mýlim?
    Ďakujem za odpoveď.


    Nevie mi nikto poradiť?

    majernikova je offline (nepripojený) majernikova

    žena majernikova
    Ahojte poraďáci, Mám otázku na nočku o DPH je to asi otázka ktorú vedia aj začiatočníci no mne to teraz nejako nepáli a preto by som sa chcela poradiť. Dotácia ovplyvňuje DPH ? Keď by niekto vedel poradiť tak mi poraďte prosím. Ďakujem
    Pekný dník

    DPH a neziskova organizácia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.