Zavrieť

Porady

Ako opraviť dobropis z minuleho mesiaca, ktory bol vystaveny omylom?

30.6. som vystavila dobropis na zľavu pre zakazníka (aj s DPH), ktorý bol zahrnutý do júnoveho daň. priznania DPH. Teraz som zistila, že tento dobropis nemal byt vystaveny (zakaznik uz mal zlavu zahrnutu pri kupe tovaru). Ako by sa dal tento dobropis "vystornovat"?
Ako som zistovala od kolegyn, tak vystavenim tarchopisu na dobropis s junovym datumom a podanim opravneho DP k DPH. Je to tak? nie je ina moznost, aby sa nemuselo podavat opravne DP k DPH? Udeluje sa za opravne DP pokuta?
Dakujem za kazdu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno, tak, ťarchopis s dátumom dodania rovnakým ako bol dobropis. ALe nebude to opravné DP ale DDP, lebo je to už po podaní riadneho DP. Určite bude sankcia za neskoro odvedenú daň. Záleží ale aj od výšky dph.
    denkaa1 Daň na dobropise je cca 10 eur...takže to už bude dodatočné? Dokedy sa môže podat opravne?
    Tweety opravné len do termínu na riadne

    Ako opraviť dobropis z minuleho mesiaca, ktory bol vystaveny omylom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.