Zavrieť

Porady

rezerva

Prosím vás poraďte mi.
Vytvorila som rezervu na nájomné na 500 000,-Sk: 518/323
faktúra mi prišla na sumu 450 000,-Sk. Ako to zúčtujem?
ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    moke
    Prosím vás poraďte mi.
    Vytvorila som rezervu na nájomné na 500 000,-Sk: 518/323
    faktúra mi prišla na sumu 450 000,-Sk. Ako to zúčtujem?
    ďakujem.
    Faktúra : 323/321 450000.-
    Rozpustenie rezervy IUD -ten rozdiel, ak už nepotrebuješ rezervu - 323/652 50000.-.

    moke je offline (nepripojený) moke

    moke
    A tá 652 sa mi nevypáruje s ničím? Aj na konci roka tam budem túto sumu?
    A nemalo by to byť náhodou 654?

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    moke
    A tá 652 sa mi nevypáruje s ničím? Aj na konci roka tam budem túto sumu?
    A nemalo by to byť náhodou 654?
    nespáruje sa ti s ničím, vlani si ju mala v nákladoch, v tomto roku vo výnosoch - sa ti "vyrovná", nakoľko sa skutočný náklad účtoval na nákladový účet.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    moke
    A tá 652 sa mi nevypáruje s ničím? Aj na konci roka tam budem túto sumu?
    A nemalo by to byť náhodou 654?
    V roku 2005 si vytvorila rezervu na 518- v roku 2006 ju rozpustíš ( ten rozdiel na faktúre r. 2006) cez 652, alebo 654- nie je v tom rozdiel.

    moke je offline (nepripojený) moke

    moke
    To bola rezerva na tento rok na 3 mesiace jan-marec. A teraz prišla faktúra za ten 1.kvartál. Takže to môžem zaúčtovať na 652, 654. Ale aj tak tam budem mat na tej 652 zostatok. To je dobre? Nemal by byť na konci roka nulový?
    Ja viem,že je to primitívne, ale musím si byť istá. ďakujem pekne za odpoveď.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    moke
    To bola rezerva na tento rok na 3 mesiace jan-marec. A teraz prišla faktúra za ten 1.kvartál. Takže to môžem zaúčtovať na 652, 654. Ale aj tak tam budem mat na tej 652 zostatok. To je dobre? Nemal by byť na konci roka nulový?
    Ja viem,že je to primitívne, ale musím si byť istá. ďakujem pekne za odpoveď.
    Nulový budeš mať účet rezervy 323. Ale ak budeš účtovať na výnos 652, alebo 654 nemôžeš tam mať nulu, veď aj iné výnosy máš, nenuluješ ich. Vynulujú sa až pri uzávierke- prevode nákladov a výnosov na účet zisku a strát.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    moke
    To bola rezerva na tento rok na 3 mesiace jan-marec. A teraz prišla faktúra za ten 1.kvartál. Takže to môžem zaúčtovať na 652, 654. Ale aj tak tam budem mat na tej 652 zostatok. To je dobre? Nemal by byť na konci roka nulový?
    Ja viem,že je to primitívne, ale musím si byť istá. ďakujem pekne za odpoveď.
    na 652 nemusí byť nulový zostatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.