Zavrieť

Porady

Môžem čerpať dovolenku počas rodičovskej dovolenky?

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom vyčerpania si dovolenky. Pracujem v školstve ako učiteľka v MŠ. K dnešnému dňu mám nevyčerpaných 91 dní dovolenky a po materskej sa neplánujem vrátiť na pôvodné miesto, aj keď mám zmluvu na dobu neurčitú. Vo februári 2015 by som mala nastúpiť opäť na druhú materskú dovolenku. Môžem si teda vyčerpať terajšiu dovolenku, kým nastúpim na materskú? Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Počas RD nie. Musela by si sa vrátiť do prace, zamestnávatel by ta riadne prihlásil do poisťovni a s jeho súhlasom by si čerpadla dovolenku. Počas dovolenky môžeš poberať rodičovský príspevok.
    Mesiac pred jej ukončením požiadas opäť o RD alebo MD

    Ale 91 dni dovolenky je veľa aj na školstvo. To je po 1 MD? Ako si došla k takému číslu?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jezurka47 toľko som mala napísané na výplatnej páske, ktorú mi dala riaditeľka.
    ivka70 Neviem, ale dovolenku treba prepočítať, krátenie kvôli RD. PN. Počíta sa to presne podľa dni, kedy si bola na MD, PN, RD v jednotlivých rokoch a koľko si čerpala v roku nástupu na MD. Každopádne to vyzerá, ze tam máš len cely zákonný nárok, bez krátenia. Treba to prepočítať, aby si nepočítala s niečim, na čo nárok nemáš .
    jezurka47 Ďakujem veľmi pekne, budem sa tam musieť ísť opýtať
      zbaliť

    Môžem čerpať dovolenku počas rodičovskej dovolenky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.