Zavrieť

Porady

Mám nárok na podporu po materskej-rodičovskej dovolenke?

Dobry den, od roku 2002 som zamestnana na dobu neurcitu, v novembri 2010 som isla na MD a nasledne na RD, to mi skoncilo v novembri 2013. Od vtedy pokracujem v predoslej praci a teraz mi dali vypoved s trojmesacnou vypovednou lehotou, ktora mi konci v novembri 2014. Vznikne mi narok na podporu? Lebo za posledne 3 roky maju byt 2 odrobene, len neviem ci sa mi do toho pocita aj ta MD a RD. A este sa chcem opytat, v oktobri mam naplanovanu operaciu a asi budem PN dlhsie ako do nevembra ako to je potom. Datum vypovede by sa mal posunut na posledny den PN? je to tak? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nárok na podporu Ti vznikne. So skončením PP v prípade, že budeš DPN je to takto:
    §64 ZP
    (2) Ak je zamestnancovi daná výpoveď pred začiatkom ochrannej doby tak, že by výpovedná doba mala uplynúť v ochrannej dobe, pracovný pomer sa skončí uplynutím posledného dňa ochrannej doby okrem prípadov, keď zamestnanec oznámi, že na predĺžení pracovného pomeru netrvá.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mili768 A ako to je s poistenim ...v case od 30 novembra do konca PN kto bude za mna uhradzat odvody do soc. poistovne?
    Tweety počas DPN sa neplatia
    mili768 a ked sa v tom obdobi neplatia odvody, netreba ich potom nejako doplatit? nebude mi to niekde chybat?...napr. do dochodku?
    Tweety Nie, netreba, ak trvá PP doba sa počíta.
    mili768 dakujem a este sa chcem opytat na urad prace sa zaregistrujem az po skonceni PN?
    ivka70 Samozrejme, lebo cez PN ta na UP nikto nezaregistruje a aj tvoje ukoncenie PP bude az poslednym dnom PN, cize dovtedy si riadne zamestnana.
      zbaliť

    Mám nárok na podporu po materskej-rodičovskej dovolenke?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.