Zavrieť

Porady

Mám narok na podporu v nezamestnanosti po skonceni rodicovskej dovolenky?

Na rodicovskom prispevku som od roku 2001.V roku 2009 som dostala vypoved od zamestnavatela.Momentalne som na predlzenom rod.prispevku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Od ukončenia prac.pomeru uplynulo viac ako 730 dní, počas predlženej RD poistenie v nez. netrvá, nárok na dávku ti nevznikne.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ottazka Dakujem.
    ottazka Ešte sa chcem opytat ci je to tak aj ked som mala predlzenu RD normalne platenu,kôli nepriaznivemu zdravotnemu stavu dcerky.
    veronikasad Je to tak ako som napísala vyššie, ak pracovný pomer počas predlženej RD netrval, nemáš nárok na dávku v nezamestnanosti. Mala si si ju vybrať po skončení prac.pomeru a rod.príspevok prepísať na manžela.
    ottazka ok -
    Dakujem
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Dávka v nezamestnanosti je dávkou sociálneho poistenia - konkrétne PvN ... ty také poistenie nemáš - tak ani dávka nebude. Iba ak si si platila dobrovoľne ??? (viď zák o SP od §104)

    Mám narok na podporu v nezamestnanosti po skonceni rodicovskej dovolenky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.