Zavrieť

Porady

Rodičovská dovolenka a zamestnanie

Dobrý deň. Som na rodičovskej a moja nastupkyňa dala výpoveď,predpokladam,že ma budú volať do práce na dohodu. Nakoľko mam v tom hokej,neviem či to zobrať alebo nie,prosim vás o rady a vopred ďakujem.
1 môžem mať dohodu s tou istou náplňou práce ako som mala zmluvu?
2. Ak by som nastupila akú povinnosť mám voči sp a zp? Čo som našla,že sa musím odhlásiť z dôchodkového poistenia a čo v zdravotke?
3. Zamestnávateľ ma prihlási do sp-ukončí prerušenie a tiež do zdravotky?
4. Niečo som na porade našla,že ak zarobím nejakú sumu stávam sa samoplatcom a musím si zaplatiť zdravotné poistenie. Aká je tá suma pre tento rok? A ked vlastne odvadzam z dohody aj zdravotné poistenie,prečo som naďalej poistencom štatu a mám platiť po presiahnutí dannej hranice aj ako samoplatca?
5. Aké sú ešte nevýhody okrem toho,že sa dôchodkové poistenie bude počítať zo sumy zdohody,že v prípade ukončenia PP by som mala aj podporu z tejto sumy a že pri prekročení určitej hranice som samoplatca v zdravotke?-toto som zatiaľ našla na porade
Naposledy upravil petacuckova : 31.08.14 at 16:31
5 komentárov     zbaliť
Tweety a kde je otázka?
ivka70 nedodali
Tweety zadanie dá a otázku havo spapal, nerozumiem niektorým členom
petacuckova Dodali neskor,prepacte:-)
petacuckova Pisala som na mobile a tam je to vsetko zmensene,tak som si myslela,ze ukladam nazov temy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    odmena z dohody by mala byť 400 eur a viac, aby sa ti to oplatilo.
    1. áno
    2. áno a ZP rieši zam-eľ
    3. áno SP aj ZP
    4. netýka sa ťa ak bude pracovať na dohodu
    5. odmenu z dohody si dohodni vyššiu, aspoň 400eur, potom aj podpora aj dôchodkové sa ti nezhorší. Samoplatca budeš za neodpracované dni, preto je dobre si dohodu - úväzok oficiálne rozložiť na všetky pracovné dni v mesiaci.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    prečo na dohodu? veď z rodičovskej dovolenky sa vráť do normálneho pracovného pomeru, prípadne upravte hodiny, z SP sa odhlásiš (že za teba platil štát), ostatné povybavuje zamestnávateľ.... to so samoplatením do zdravotky som nepochopila... a ešte, rodičovský príspevok budeš dostávať naďalej.
    petacuckova http://www.porada.sk/t130635-rodicov...ani-prace.html
    V tomto prispevku to pisali ako odpoved majonke,preto sa na to pytam s tym platenim do zp-
    KEJKA platenie do ZP - to sa týka SZČO, korá si na začiatku zvolí male alebo nulové preddavky, tak potom ao SZČO dopláca. ked pracuješ na dohodu, tak za odpracované dni platí ZP zamestnávateľ.

    Rodičovská dovolenka a zamestnanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.