Zavrieť

Porady

Predlžuje PN trvanie výpovednej lehoty?

Dobrý deň, ak podá zamestnanec výpoveď z jeho strany napr. k dnešnému dňu t.j. 11.9. - začne sa mu trojmesačná výpovedná lehota pravdepodobne počítať až od 01.10 /pracuje viac ako 5 rokov/ -správne? Ak však nastúpi na PN, predlži sa výpovedná lehota ešte o čas trvania práceneschopnosti? Alebo napriek PN bude PP tak, či tak skončený k 31.12.? Zamestnávateľ tvrdí, že lehota sa predlží - čo je v tomto prípade veľká nevýhoda, vzhľadom na pracovné podmienky. Nemôže sa dopracovať k tomu, čo platí v súčastnosti. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak podá výpoveď v septembri, VD začne plynúť od 1.októbra. PP skončí skončením VD. VD by sa o PN predĺžila v prípade výpovede od zamestnávateľa. Kedže máš 2-mesačnú VD, PP skončí 30.11.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Annyhal Ďakujeeem, ...aj keď je zamestnancom viac ako 5 rokov bude VD dva mesiace???
    Tweety aj, podľa rokov to je tak len pri výpovedi od zamestnáv.
    Annyhal Ešte raz vďaka, pomohli ste mi. krásny deň
      zbaliť

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    ..všeobecne tomu ĺudia veria že hej, že ak pojdu na PN tak po dobu trvania PN s nimi zamestnavateľ nemože rozviazať pracovný pomer
    ja si to tiž myslím a videl som aj jeden prípad kedy to bolo tak
    zamestnanec sa dozvedel,že v krátkom čase bude mu doručená výpoveď , tak sa hodil na marodku zotrval tam cca 7 mesiacov a vypovedna doba mu začala plynuť až ked skončil PN
    takto robia ludia ,ktorí maju tak rok pred dochodkom....
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety Tvoja odpoveď je úplne mimo položenej otázky.
    Indeed ale ja poznam toho zamestnanca , a bolo to tak oko som to napissal
    PN mu predlžila vypovednú dobu
    Tweety to mohlo byť, ale to bola výpoveď od zamestnávateľa, nie zamestnanca, tu je ten rozdiel
    Indeed ano tak to bolo.
    Tweety no vidíš, ale otázka bola o inom
      zbaliť

    Predlžuje PN trvanie výpovednej lehoty?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.