Zavrieť

Porady

faktura za sluzby z r.2012,zaplatena v r.2014 (PU),zauctovana v r.2014 - len nedanovy naklad ?

Dobry vecer,prosím Vás o názor:
Jedná sa o podvojné účtovníctvo s.r.o.
Firma má faktúru z r.2012,za práce vykonané v r.2012,nedali mi ju do účtovníctva,az teraz v r.2014,ked ju platili dodávatelovi,uplne ju opomenuli..
Chcu si samozrejme uplatnit tieto naklady ako danove v r.2014 - no podla mna to z nej nie je mozne vyčarovať,alebo ano,je nejaka finta ako by som to mohol zauctovat,aby to bol danovy naklad?
prace boli poskytnute v r.2012,takze neviem naozaj...
Zaúctujem ju do r.2014,datum vystavenia dam r.2012,neviem ci mi to soft vober zoberie,datum dorucenia dam r.2014,danova povinnost musim dat r.2014,rok 2012 mi isto nezoberie
a zauctujem 518 900 - sluzba nedanovy naklad..?

dakujem vopred za nazor
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    Súhlasím s Tweety, daňový výdavok r.2014 a DD DPH 2012. https://www.financnasprava.sk/_img/p...k_opr_chyb.pdf
    Naposledy upravil Antonia Jendrišáková : 13.09.14 at 07:24
    zlatica76 iste, podla tohto usmernenia je to danovy vydavok r. 2014. len sa mi tu straca casova a vecna suvislost a este ze je iny postoj k vynosom a iny k nakladom. ale uz som sa naucila, ze v zakonoch (a najma danovych) nemam hladat ziadnu logiku.
    Antonia Jendrišáková Ak si mala mať vyššie príjmy a daň, dodatočné. To Ťa zaráža. Lebo ŠR dostal menej peňazí. A samozrejme úrok z omeškania, takto si to horím ja.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Môžeš to zaúčtovať do daňových nákladov roka 2014. Samozrejme ak ide o dph, nárok už môžeš uplatniť len cez DDP.
    andrejucto môžem to zaúčtovať do danovych nákladov roka 2014? aj ked bola sluzba poskytnua v r. 2012? treba tam napisat poznamku ze faktura stratena,alebo vobec netreba riesit? dakujem velmi pekne za radu

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Nerobili ste náhodou v r. 2012 a 2013 nejaké rezervy na nevyfakturované dodávky? Vtedy by sa to dalo dať aj do daňových nákladov r. 2014. Resp. ak ide o malú čiastku, tiež by som to dala do nákladov r. 2014.

    Ak ste nerobili, tak by som to dala len ako nedaňový náklad (v prípade, že ide o väčšiu položku) - za chyby sa platí, nabudúce aspoň budú vedieť, že ti majú doklady odovzdať skôr, inak ich to bude stáť 22 % navyše.

    Čo sa týka DPH - súhlasím s Tweety, len dodatočné daňové priznanie za r. 12/2012.
    Ada9 do daňových nákladov by som zaúčtovala sumu bez dph , a čo sa týka dph, vy ste tú faktúru faktický k dispozícií mali, takže sumu dph by som zaúčtovala ako nedaňový náklad

    faktura za sluzby z r.2012,zaplatena v r.2014 (PU),zauctovana v r.2014 - len nedanovy naklad ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.