Zavrieť

Porady

ALFA PLUS jazdy

Pekný deň,
trápim sa s programom ALFA PLUS, neviem zaevidovať jazdy, pretože tabuľka jázd neukazuje typ PHL ani Čerpanie, len Cenu s DPH. Určite to mám zle nastavené ale neviem prísť na to, čo tam ešte chýba.
Za pomoc ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Jazdy a cestovné príkazy

    Z hlavného menu programu vyberte Evidencie - Jazdy ,

    po potvrdení tlačidla Pridaj sa zobrazí formulár pre pridanie novej jazdy,

    vyplňte pole Vozidlo , Vodič a Účel,

    zadajte Začiatok jazdy , Miesto výkonu práce , Koniec jazdy a príslušné dátumy a časy,

    v časti Prejdené kilometre sa automaticky podľa zadaných miest doplnia kilometre zo systémovej databázy vzdialeností (ktorá je súčasťou programu), prípadne z vášho číselníka Vzdialeností.

    v časti PHL (tuzemsko) zadajte údaje o PHL, pokiaľ ste na uvedenom úseku čerpali. Typ PHL sa automaticky preberá z nastavenia vozidla,

    do poľa Čerpanie zadajte hodnotu čerpania. Cenu zadávajte s DPH podľa dokladu o čerpaní. Ak ste platiteľ DPH, program si automaticky vypočíta cenu bez DPH, ktorá vstupuje do FIFO fronty kvôli oceneniu spotreby. Túto cenu vidíte aj v informačnom texte,

    Strana 28 z 28

    na záložke Náhrada za jazdu sú informatívne zobrazené údaje o spotrebe PHL za túto jazdu,

    jazdu potvrďte tlačidlom OK .
    Súčasťou formulára je aj informačný panel. V tomto paneli sa nachádza voľba Jazdu rozdeliť na úseky , ktorú využijete pri zložitej tuzemskej jazde (jazda, ktorá má viacero zastávok) a zahraničnej jazde. Po jej zapnutí sa záložka Jednoduchá jazda zmení na tabuľku Jazda po úsekoch . Ďalej sa v tomto informačnom paneli nachádzajú údaje o stave nádrže a tachometra. Zdroj : Kros k programu ALFA PLUS http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...,d.ZGU&cad=rja
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    HEBA Toto všetko mi je jasné, ale keď si otvorím evidenciu jázd pod PHL tuzemsko mám len pole „Cena s DPH“.
    Typ PHL a Čerpanie sa mi nezobrazuje, t.zn. nemám kde napísať tieto údaje.
    milkami neviem či to ešte potrebuješ, ale typ PHL a ostatné základné údaje si zadávaš v číselniku vozidiel
    HEBA Ďakujem veľmi pekne za radu. Už som to vyriešila cez KROS, jednalo sa o vlastné motorové vozidlo a dostala som nasledovnú odpoveď:

    "čerpanie PHL momontálne nie je možné zadať jedine pri jazdách na súkromnom vozidle, keďže tento údaj vzhľadom z legislatívy nie je povinný. Tento údaj pri vlastnom type vozidla nemá žiadne opodstatnenie keďže auto využívate na súkromné i pracovné účely.
    V námetoch už evidujeme tento návrh na úpravu do ďalších verzií."
    Bola by som rada, keby ste sa k tomu vyjadrili, ja som totiž doteraz vždy pri jazdách evidovala aj čerpanie PHL aj keď išlo o súkromné vozidlo používané v podnikaní.
    Ďakujem.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.