Zavrieť

Porady

Kopírujete ešte doklady z ERP kvôli vyblednutiu údajov na nich?

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či ešte kopírujete doklady bločkov z registračných pokladníc z nákupov. Robili sme to nakoľko tieto doklady časom vybledli. Niekde som čítala že prevádzkovatelia ERP musia používať pásky len v kvalite ktoré nevybledajú, takže neviem či je to tak. Akú máte v súčasnosti skúsenosť?
Ďakujem za odpoveď
Naposledy upravil Mariana B. : 01.10.14 at 09:07 Dôvod: Uprava nazvu otazky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    juzek691 je offline (nepripojený) juzek691

    juzek691
    Je to krásne a možné ibau nás. Predstavte si prípad: Kamarát vám požičia svoje bločky z ERP, prefotite si ich a k tomu prilozite nestrihaný čistý bloček z ERP, veď vybledol, tak čo mám robiť. Krásne nás navadza DÚ na podvody namiesto toho, aby si posvietili na kvalitu ERP a postihovať možno ani nie tých čo vydávajú bločky , ale vyrobcov resp.dovozcov ERP.
    kopretinka výrobcovia pokladní nevyrábajú tie papierové kotúčiky.Ten papier je svetlocitlivý a neviem,či s tým výrobca pokladne niečo urobí.......
    účtovník, poradca. Simona Privat
    My scanujeme komplet všetko (vedieme tzv. elektronicke foldre pre klientov). Ak má DU potom pochybnosti kvôli vyblednutiu zo scanu/fotokopie je možné vyčítať komplet údaje bločku a ten si vedia u dodávateľa skontrolovať, keby veľmi chceli. Je to síce pracnejšie, ale aj pri závierkach je zas väčšia pohoda, otvorím si na obrazovke a nehľadám v x-šanonoch papiere.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mirka134 to je tiež zaujímavé ale ako si to ukladáte do daakej zložky alebo ako potom viete rýchlo nájsť blok?
    kralovicj poukladám bločky podľa dátumu na A4
    zoskenujem
    vytlačím
    do vytlačeného zabalím originaly
    Simona Privat máme na serveri založené foldre pre každú agendu (každej firmy), bloky sú napr. pod x:/ucto/FirmaA/rok2014/Pokladna/PokDoklad_210_blok.pdf; potom ked pozerám v účt. softveri nejakú položku, vidím č.poklad. dokladu napr. 210 a ľahko si otvorím tento doklad.
    A klient tiež, lebo im tieto elektronické zložky dávame na nosiči (zväčša po uzatvorení dohodnutého obdobia - mesiac, kvartál, rok - to podľa požiadaviek klienta). Ak chce klient fotokopie aj tlacit do papierových zložiek-šanónov, tak (lebo som šetrílek) tieto tlačím na zadnú stranu samotného pokladničného dokladu a originály na tento doklad pripnem (zošívačkou :-))
      zbaliť

    mirka134 je offline (nepripojený) mirka134

    obyčajná žena, ktorá sa stará o rodinu a rada pomáha ...viac mirka134
    Ja si ich pre istotu prefotím, lebo už len keď ich zákazník donesie tak už sú bledé a niekde som počula, že je to moja chyba ak neviem preukázať čo je na bločku. Síce niekedy sa stane že nestihnem ale snažím sa - bohužiaľ máme viac práce.

    misa je offline (nepripojený) misa

    misa
    Ja som raz vyskúšala takýto blok zospodu "nahriať" zápalkou. Celý blok sčernel a vytlačené písmenká zbeleli, boli krásne vidieť, akurát to zle vyzeralo ako celok. Odvtedy takéto bločky nekopírujem.

    redie je offline (nepripojený) redie

    Hlavne začať.... redie
    Fotokopie blockov nemusi pracovnik Danoveho uradu pri danovej kontrole akceptovat.
    mirka134 no tak potom nech si to riešia daňováci s majitelmi ERP. Potom neviem čo sa dá viac robiť a ak mi ho nebude akceptovať tak neviem. Myslím si, že nič viac ako odfotiť sa nedá - čo viem že robí málo ľudí
    kopretinka a čo asi môže urobiť majiteľ ERP??? On kúpi taký papier,aký.existuje.On ten papier nevyrába.

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    Ja si termoblok prefotím a vystrihnem a prilepím ho pod originál. Ak vybledne originál, vždy sa dá ako tak porovnať, či bol skutočne odfotený. Zatiaľ sa bohužiaľ stále v tsakejto kvalite používajú hlavne na benzinkách pri nákupe PHL a pod.

    Kopírujete ešte doklady z ERP kvôli vyblednutiu údajov na nich?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.