Zavrieť

Porady

Marihuana v prenajatom byte

Dobrý deň,
mám 2 izbový byt a asi polroka som dal do prenájmu 1 mladému páru, platili mesačne nájomné, všetko fajn, slušný vyzerali, len to je problém že vtrhla tam polícia a našli konope....
Teraz ja mám ísť zajtra na výsluch či som vedel otom... Paráda... Môžem mať zato niaký trest aj ja? Byt je môj
Naposledy upravil kopretinka : 25.09.14 at 20:20
Mila123 prenajímal si byt, nie marišku......
teda vezmi sebou nájomnú zmluvu a vysvetlíš akým spôsobom ste sa kontaktovali pri začatí prenájmu, či si tam chodil na kontroly stavu prenajatého majetku a pod.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    nemaj boj, oni zneužili nájom bytu
    V príspevkoch vykám, v komentároch tykám... Snáď je to rozumný kompromis. ...viac právnik-probono
    Razia podľa mňa bola vykonaná na základe operatívnych poznatkov PZ (podozrivých sledovali a išli na istotu). Nie je potrebné sa obávať trestno- právnej zodpovednosti za tento trestný čin, pretože OČTK sú povinné zisťovať všetky typové znaky trestného činu, to znamená aj subjektívnu stránku - osobu ktorá trestný čin spáchala.
    Vaše svedectvo je potrebné, aby mal PZ potvrdené, že trestná činnosť bola vykonávaná v prenajatom byte a nemali ste o nej vedomosť.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Ty si dal byt do prenájmu. Ak si nevedel, že v byte je marihuana, predsa nechodíš sa hrabať tvojim nájomníkom vo veciach, tak nemôžeš dostať trest.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Mám dojem, že začnú mať problém s platením nájmu. Veď vieš, zrejme prišli o značnú časť príjmov

    Pri zásahu Ti roztrepali aj dvere?

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Oni povedia, že v byte boli len v nájme, netušili, čo tam majiteľ skladuje. Prípadne, že im to do ich vecí podstrčil.
    A bude to 1:1.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mária27 Pri razii tam asi išli naisto.
    jozef.k. Netušili? Kto by nevidel 2 metrovú rastlinu, keď by som tam ja nechal... ?
    buchač Jééésus Mááááriška...

    ...a čo keď už bola zabalená na tie jednotlivé dávky ????
      zbaliť

    Marihuana v prenajatom byte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.