Zavrieť

Porady

Faktúra z ČR bez DPH

Ahojte, chcela by som si ujasniť jeden problém. Ak špedičná firma obdrží faktúru za prepravu z ČR bez DPH, tak potom si musí špedičná firma túto faktúru samozdaniť a potom následne si uplatní aj odpočet DPH? Ja si aspoň myslím, že by to tak malo byť , ale chcem si to ešte overiť, nakoľko firma ktorá predtým robila účtovníctvo vôbec nerobila samozdanenie. Uvažujem správne? Dajte mi prosím vedieť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Predpokladám, že český dopravca je identifikovaný pre daň v ČR. Potom je to tak, ako píšeš.

    leka je offline (nepripojený) leka

    leka
    Ja by som zase potrebovala vedieť, ako mám zachytiť na daň. priznaní nasledovné:
    Dovážame tovar, ktorý končí v Maďarsku, u nás sa to len preclí, my sme vlastne sprostredkovatelia, ak to tak môžem nazvať. No a potrebujem vedieť, do ktorých riadkov na DP to mám zachytiť, ak dopravu realizuje česká firma, faktúruje to nám a samozrejme bez DPH, no a my to následne vyfaktúrujeme tej maď. firme, kde tovar končí.
    Ďakujem Leka

    leka je offline (nepripojený) leka

    leka
    leka
    Ja by som zase potrebovala vedieť, ako mám zachytiť na daň. priznaní nasledovné:
    Dovážame tovar, ktorý končí v Maďarsku, u nás sa to len preclí, my sme vlastne sprostredkovatelia, ak to tak môžem nazvať. No a potrebujem vedieť, do ktorých riadkov na DP to mám zachytiť, ak dopravu realizuje česká firma, faktúruje to nám a samozrejme bez DPH, no a my to následne vyfaktúrujeme tej maď. firme, kde tovar končí.
    Ďakujem Leka
    neviete mi niekto poradiť?prosím

    Faktúra z ČR bez DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.