Zavrieť

Porady

Hypoteka - prispevok pre mladych

Dobry den prajem,
Pred rokom som kupil byt na uver s prispevkom pre mladych.
Dnes ho chcem predat dalej.
Je mozne v danom pripade uver nesplatit (platit dalej splatky) a vratit zostatok uveru o 4 roky ?
Nakolko uz nebudem vlastnikom bytu, nepripada mi to realne ale mozno existuje urcita moznost ako predat byt a nemusiet automaticky splatit uver.


Dakujem


BJ
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    V prvom rade pozri do zmluvy o úvere. Predpokladám, že daný byt máš založený v prospech banky. Nemôžeš ho bez súhlasu banky predať.
    Rolnd Jasne ze je zalozeny v prospech banky. Bank vsak nerobi problem ci ? Ved byty sa predavaju neustale. Zaujima ma ci predat byt = splatit uver.
    avalik doplnila som odpoveď

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    teoreticky by si mohol preniesť hypotéku na inú nehnuteľnosť. Teda je to asi tvoja jediná možnosť. Pozisťuj vo svojej banke. Otvorene im povedz, aká je situácia a spýtaj sa na možnosti.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pred rokom som kupil byt na uver s prispevkom pre mladych.
    Dnes ho chcem predat dalej.
    Je mozne v danom pripade uver nesplatit (platit dalej splatky) a vratit zostatok uveru o 4 roky ?
    Nakolko uz nebudem vlastnikom bytu, nepripada mi to realne ale mozno existuje urcita moznost ako predat byt a nemusiet automaticky splatit uver.
    S týmto banka súhlasiť nebude.
    Má záložné právo na tvoj byt. Ak by si ho predal a chcel by si - píšeš to - len splácať splátky, banka by už nemala žiadnu záruku, že by si ich naozaj splácal. Zároveň píšeš, že by si potom o 4 roky splatil zostatok. Si si NAOZAJ istý, že by si o tie štyri roky toľko mal?

    V banke by to od začiatku vyhodnotili ako pokus o úverový podvod!

    Hypoteka - prispevok pre mladych

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.