Zavrieť

Porady

Zamestnávateľ mi nechce vyplatit odstupné, aké kroky podniknúť?

Dobrý deň, môj zamestnávateľ ma chce prepustit z dôvodu zlých vztahov s kolegyňami, čo je samozrejme nezmysel, keďze každá robíme inú smenu a stretneme sa len pri príchode alebo odchode. Takisto si nemyslím že toto je relevantný dôvod. Problém je ten,že na mňa tlačia aby som výpoveď podala ja a nechcú mi vyplatiť odstupné. Moja nadriadená doslova povedala: "Možno máš na to nárok,ale ja ti tie peniaze nedám". Čo môžem v tomto prípade urobiť?
Ďakujem
Naposledy upravil ivka70 : 06.10.14 at 15:02
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nárok na odstupné ti vznikne len v prípade, ak dostaneš výpoveď od zamestnávatela v zmysle § 63 odst. 1 písm. b - organizačné dôvody.
    Ak o výpoveď budeš žiadať ty, nárok na odstupné ti nevznikne.

    Čo môžeš robiť ? Nepodať výpoveď, ani nepodpísať dohodu o skončení prac.pomeru, ak v nej nebude uvedený výpovedný dôvod, ktorý som citovala vyššie. Je viac ako pravdepodobné, že zamestnávatel si nájde dôvody (opakované porušenie pracovnej disciplíny ,,,), aby ti mohol dať výpoveď bez nároku na odstupné.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    pýtaš sa: "Viete mi poradiť ako postupovať ak teda výpoveď podať nechcem? " - nepodávať výpoveď!
    ... "Problém je ten,že na mňa tlačia aby som výpoveď podala ja a nechcú mi vyplatiť odstupné. Moja nadriadená doslova povedala: "Možno máš na to nárok,ale ja ti tie peniaze nedám". Čo môžem v tomto prípade urobiť?" - len vydržať !
    Ty sama sa musíš rozhodnúť, či ti tie tlaky a vzťahy na pracovisku stoja za to

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Určite nedávaj výpoveď. Dôvod, ktorý si uviedla ,určite nie je dostatočný pre výpoveď a skončenie PP. Ak ju chce dať zamestnávateľ, musí postupovať podľa ZP.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    nemáš nárok na odstupné, ak dáš vypoved.
    Dat vypoved ta nikto nemôže donútiť.
    A zamestnávatel ti môže dat len vypoved kvôli zrušeniu pracovného miesta alebo celej prevádzky, aby nárok na odstupné vznikol, co sa zjavne ani jedno nekoná.

    Ty nemusíš podniknúť žiadne kroky, len naďalej pracovať .
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Fitzgerald Povedala mi, že mi dá výpoveď pre hrubé porušenie pracovnej zmluvy. Ja som ale nič nespravila a ani nepodpisovala. Viete mi poradiť ako postupovať ak teda výpoveď podať nechcem?
    ivka70 To ti povedať môže, pokial nič neurobíš, nemôže si žiadny dôvod vymyslieť. Povedz jej, ze sa budeš súdiť a vysúdiš ročný plat, ak ti da vypoved neoprávnene
    jslancik krásne ako sa to hovorí o hrubej záplate?
      zbaliť

    expeeert je offline (nepripojený) expeeert

    expeeert
    Len v tomto prípade si čo najviac vecí dávaj na papier potvrdiť zamestnávateľom, resp. pozri čo všetko si podpísala zamestnávateľovi začo preberáš zodpovednosť a za akých podmienok - napr.čerp. dovolenky, použ. služobného vozidla, mobilného telefónu, peňažnú hotovosť a pod, aby si mu nezadala dôvod na porušnie prac. disciplíny.

    Zamestnávateľ mi nechce vyplatit odstupné, aké kroky podniknúť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.