Zavrieť

Porady

Účtovanie bez dokladu

Prosím vás, ako zaúčtovať v podvojnom účt. (bankový účet) nákup PHM, keď mi chýba doklad z čerpacej stanice?Čo s DPH?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Natka
Prosím vás, ako zaúčtovať v podvojnom účt. (bankový účet) nákup PHM, keď mi chýba doklad z čerpacej stanice?Čo s DPH?
Doklad je potrebný v každom prípade. Vypýtala by som si duplikát dokladu o čerpaní phm. Bez dokladu nemôžeme nič zaúčtovať a nehovorím už o uplatnení odpočtu dph.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Natka
Prosím vás, ako zaúčtovať v podvojnom účt. (bankový účet) nákup PHM, keď mi chýba doklad z čerpacej stanice?Čo s DPH?
Bez dokladu pôjde o nedaňový náklad, resp. aj s možnou pohľadávkou voči osobe, ktorá doklad stratila.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Mne to konateľ robí pravidelne, takže ak mi povie, že ten doklad niekde nájde, dám to zatiaľ na 335, ak to nenájde, nedaňový. A samozrejme, DPH nemôže ovplyvniť.
Naposledy upravil Marianna01 : 24.04.06 at 15:21
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Marianna01
Mne to konateľ robí pravidelne, takže ak mi povie, že ten doklad niekde nájde, dám to zatiaľ na 335, ak to nenájde, nedaňový
Ako sa potom ten účet 335 volá?- Zálohy na nájdené doklady?:p
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Dobré ... :p
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Do nekonečna kumulovať neseriózny prístup konateľa k fungovaniu spoločnosti formou pohľadávok voči nemu nevidím ako riešenie a ani ako dôvod k humoru. S takýmto gazdovaním konateľov spoločnosť má šancu raz padnúť - po stratených bločkoch za fazuľky sa pridajú stratené bločky za prijaté veľké sumy, atd......
Som asi trocha , nedalo mi napísať názor.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

To je jasné, ale čo zostáva človeku, ak je jednoducho konateľ taký neseriózny, že si s..e do vlastného hniezda?
Dva roky som sa rozčuľovala a dohadovala, teraz sa nad tým zasmejem. Vzniknutú situáciu bude musieť riešiť on sám. Ak si to nedokáže uvedomiť, ja mu to do tej hlavy nenatlčiem. Každý nesieme svoju mieru zodpovednosti. Ja za neho tú jeho nepreberiem! Jednoducho sa snažím vyriešiť situáciu tak, aby aj koza ostala celá aj vlk sa nažral. Z účtovného hľadiska hľadám to najsprávnejšie možné riešenie, ostatné veci ma pomaly ale isto prestávajú v tejto veci zaujímať. Kto chce kam, pomôžme mu tam...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

[quote=Marianna01] Vzniknutú situáciu bude musieť riešiť on sám. /quote]

A tu je pes zakopaný....aj pri kontrole bude sám, alebo to hodí na zodpovednosť účtovníka?.........a opäť som mimo témy.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Paula

A tu je pes zakopaný....aj pri kontrole bude sám, alebo to hodí na zodpovednosť účtovníka?.........a opäť som mimo témy.
To predsa závisí od toho, ako máme postavenú zmluvu, nie? Pri kontrole nebude sám, ja s ním budem, len zodpovednosť preberiem len takú, aká mi prináleží.
0 0
Natka Natka

Natka je offline (nepripojený) Natka

Mne sa to stalo iba prvý krát za tých pár rokov účtovania s mojim šéfom.Môžem si gratulovať, že všetky bločky poctivo vyhádže z peňaženky min. 4x do týždňa (neprenáša ich ako mačka mačatá).Takže prižmúrim očko a ten jeden doklad musím nejako zaúčtovať s tým, že doklad jednoducho nebudem mať.Neviem si predstaviť, že zavolám na čerpačku 200 km vzdialenú od nás a budem si pýtať kópiu účtenky na 2 000,- Sk za PHM z februára.Myslíte, že by boli ochotní mi ju poštou poslať?V JÚ je to jednoduchšie: dám ako výdaj neovplyv.ZD (napr.osobná spotreba podnikateľa) neuplatním DPH ale neviem v PÚ na aký účet mám dať celú sumu (chápem, že o DPH tu nemusím hovoriť).
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Natka
Mne sa to stalo iba prvý krát za tých pár rokov účtovania s mojim šéfom.Môžem si gratulovať, že všetky bločky poctivo vyhádže z peňaženky min. 4x do týždňa (neprenáša ich ako mačka mačatá).Takže prižmúrim očko a ten jeden doklad musím nejako zaúčtovať s tým, že doklad jednoducho nebudem mať.Neviem si predstaviť, že zavolám na čerpačku 200 km vzdialenú od nás a budem si pýtať kópiu účtenky na 2 000,- Sk za PHM z februára.Myslíte, že by boli ochotní mi ju poštou poslať?V JÚ je to jednoduchšie: dám ako výdaj neovplyv.ZD (napr.osobná spotreba podnikateľa) neuplatním DPH ale neviem v PÚ na aký účet mám dať celú sumu (chápem, že o DPH tu nemusím hovoriť).
Za pokus to stojí, ak budú seriózni tak pošlú. Skús ten BV zatiaľ zaúčtovať na 335, keď budeš mať ten doklad, potom ten účet preúčtuješ na náklady a dph.
0 0
Natka Natka

Natka je offline (nepripojený) Natka

Tweety
Za pokus to stojí, ak budú seriózni tak pošlú. Skús ten BV zatiaľ zaúčtovať na 335, keď budeš mať ten doklad, potom ten účet preúčtuješ na náklady a dph.
Za pokus to nestálo... Zavolala som na čerpačku, veľmi milý pán by mi s radosťou pomohol, ale čo by mi mohol poskytnúť,tak iba taký ten malý bloček (iba s jednou sumou bez vyčíslenia), čo sa dáva k pokladnič.bloku, keď sa platí kartou. Takže dávam celú sumu na 513 ako neodpočít.ZD.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Natka
Za pokus to nestálo... Zavolala som na čerpačku, veľmi milý pán by mi s radosťou pomohol, ale čo by mi mohol poskytnúť,tak iba taký ten malý bloček (iba s jednou sumou bez vyčíslenia), čo sa dáva k pokladnič.bloku, keď sa platí kartou. Takže dávam celú sumu na 513 ako neodpočít.ZD.
Nedávala by som to na 513, daj to na 501AE-nedaňovú.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Vidíš Paula, ten "moj" konateľ dnes neprišiel ani podpísať DPH. A to je hotová od piatku. Takže o čom je potom celý jeho prístup k firme? Píli si pod zadkom konár.
0 0
Natka Natka

Natka je offline (nepripojený) Natka

Tweety
Nedávala by som to na 513, daj to na 501AE-nedaňovú.
Tweety, robilo by to problém, keby som to nechala na 513?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Natka
Tweety, robilo by to problém, keby som to nechala na 513?
Preúčtuj to, pretože to neboli repre náklady, ale spotreba phm, hoci nezdokladovaná, nedaňová.
0 0
Natka Natka

Natka je offline (nepripojený) Natka

Nákup PHM, keď mám doklad, účtujem na 501 ako daňovú-nákladovú, je to správne? Keď som si vytvorila na 501 ďalšiu analytiku na PHM ako nedaňov. ostalo mi zaškrtnuté ako nákladový účet. Nechápem, ovplyvňuje mi to ZD, či nie?
Naposledy upravil Natka : 26.04.06 at 09:29
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Natka
Nákup PHM, keď mám doklad, účtujem na 501 ako daňovú, je to správne?
501AE- spotreba phm daňovo uznaná, urobíš aj analytiku na nedaňovú,
501AE - spotreba phm -"- neuznaná.
0 0
Natka Natka

Natka je offline (nepripojený) Natka

Natka
Nákup PHM, keď mám doklad, účtujem na 501 ako daňovú-nákladovú, je to správne? Keď som si vytvorila na 501 ďalšiu analytiku na PHM ako nedaňov. ostalo mi zaškrtnuté ako nákladový účet. Nechápem, ovplyvňuje mi to ZD, či nie?
Tweety, pomožeš?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Natka
Tweety, pomožeš?
Je to náklad, ale v tomto prípade nedaňový, to znamená, že Ti nesmie ovplyvniť základ dane. Bude teda pripočítateľný k základu dane- tento účet celý pripočítaš k základu dane.
0 0
Načítať ďalšie